Naudingi patarimai vaikų sveikatai gerinti

Naudingi patarimai vaikų sveikatai gerinti

Apsaugoti vaikus nuo visų pavojų – neįmanoma, tačiau stiprinti jų sveikatą, kad jie sirgtų rečiau – tiesiog būtina.

Rūpestinga vaistininkė Giedrė Parchomenko sako, kad vaikus nuo virusų reikia ne saugoti, o jiems paruošti. „Į darželį ar mokyklą vaikus vesti vis vien reikia, tad būtina juos grūdinti: neapmūturiuoti, leisti daugiau būti gryname ore, darželiuose, mokyklose ir namuose dažniau vėdinti patalpas“, - pataria ji.

Didžiausią naudą duoda teisingas režimas

Vaikų dienos režimo esmė – teisingas darbo ir poilsio kaitaliojimas. Tinkamai suplanuotas dienos režimas gerina darbingumą, savijautą, saugo sveikatą. Pagrindiniai mokinio dienos režimo elementai yra mokymasis mokykloje ir namuose, užklasinė veikla, aktyvus poilsis kuo ilgiau būnant gryname ore, reguliari ir visavertė mityba, kokybiškas miegas. Kiekvienam vaikui dienos režimas turėtų būti adaptuotas pagal jo amžių, sveikatos būklę ir kitus poreikius.

Įtempta protinė veikla, didelis mokymosi krūvis, laiko trūkumas veikia kaip psichiką traumuojantys faktoriai. Jei tuo pačiu metu trūksta laiko miegui, poilsiui gryname ore, sumažėja fizinis aktyvumas – vaiko organizmas patiria didelį stresą. Tokiai būklei užsitęsus ilgiau, gali sutrikti širdies, virškinimo, kitų organizmo sistemų veikla, sumažėti organizmo atsparumas infekcijoms.

Stipresniam vaikų imunitetui itin svarbus maistingas racionas. Vaistininkės G. Parchomenko teigimu, žiemą, kaip ir kitais metų laikais, taip pat reikėtų stengtis vaikams duoti daugiau daržovių – senelių išaugintų ar bent jau šaldytų. „Kartais reikia ir vitaminų, kad papildytume žiemą greičiau išsenkančias maistinių medžiagų atsargas, tačiau jie – tik priedas, o imuninės sistemos stiprumą nulemia teisinga, pilnavertė mityba ir grynas oras. Taip pat, daug kas priklauso ir nuo paties vaiko sveikatos savybių“, - sako rūpestinga vaistininkė. Vaikams rekomenduojama valgyti 4 kartus per dieną kas 3,5-4 valandas. Žiemą vaikas bent kartą ar du per dieną turėtų pavalgyti šilto maisto, nepamiršti papusryčiauti.

Prieš kiekvienus mokslo metus būtina profilaktiškai patikrinti vaikų sveikatą – profilaktinis patikrinimas svarbus, nes padeda laiku nustatyti sveikatos sutrikimus, ligas, užbėgti joms už akių. Vaikai greitai auga, keičiasi jų fiziologija, todėl gali kisti ir sveikata.

5 patarimai sveikesnei vaikų mitybai:

1. Sumažinkite cukraus kiekį: skatinkite vaiką dažniau gerti vandenį ar natūralias sultis, o ne cukrumi saldintus gazuotus gėrimus.

2. Įtraukite vaiką į maisto ruošimą: vaikai noriau valgo patiekalus, prie kurių gaminimo prisidėjo.

3. Nepratinkite vaiko prie riebaus, greito maisto, padažų.

4. Į mokyklą ar darželį vaikui įdėkite sveikų užkandžių: riešutų, vaisių, namuose paruoštų daržovių traškučių ar šiaudelių.

5. Šeimoje laikykitės režimo: kasdien pusryčiaukite, pietaukite ir vakarieniaukite panašiu metu.
 

Komentarai