Vyrų sveikata: trys pagrindinės klaidos

Vyrų sveikata: trys pagrindinės klaidos

Nuo seno žinoma tiesa, kad vyrai ir moterys skiriasi ne tik fizinėmis savybėmis. Taip pat tai ir svarbus mokslinių tyrimų objektas. Ne išimtis ir medicina, kur lyčių skirtumai pasireiškia įvairių susirgimų statistikoje – rizika susirgti viena ar kita liga vyrams ir moterims yra nevienoda.
 
Paliesiaus fizinio krūvio terapijos klinikos vadovas ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos vadybos katedros docentas Vytenis Kalibatas atkreipia dėmesį, kad pavojingų susirgimų ir mirtingumo statistika dažniau nepalanki vyrams. „Liūdnas pasekmes galinčios turėti lėtinės neinfekcinės ligos gana dažnai išsivysto dėl kelių pagrindinių klaidų, kurios ypač būdingos stipriajai lyčiai, kai kalba pakrypsta apie rūpinimąsi savo sveikata. Jeigu vyrams pavyktų jų nekartoti, gyventume sveikesnėje ir laimingesnėje visuomenėje,“ – sako gydytojas.
 
Per ilgai ignoruoja ligos simptomus
 
Gydytojai vieningai sutaria, kad vyrai dažniau nei moterys savo sveikatą pervertina ir yra linkę ignoruoti atsirandančius negalavimus. „Visuomenės akyse vyrai turi būti stiprūs ir ištvermingi, todėl net ir susidūrę su sveikatos sutrikimais, jie dažnai nutaria nekreipti į juos dėmesio. Labai dažnai vyrams atrodo, kad negalavimai yra laikini ir praeis savaime. Deja, dažniausiai jie klysta, ir tokiu abejingumu tik atitolina gydymosi procesą, taip padidindami rimtesnių susirgimų riziką,“ – apie vyrams būdingą požiūrį į sveikatą pasakoja Vytenis Kalibatas.
 
Paliesiaus klinikos pacientų gretose vyrauja moterys. Taip yra ne todėl, kad jos dažniau patiria sveikatos sutrikimus, o todėl, kad jos anksčiau kreipiasi profesionalios pagalbos. Dauguma į Kliniką besikreipiančių vyrų tai daro raginami artimųjų ir tik labai maža dalis savo sveikata susirūpina patys.

2 psl. »

Komentarai