Vyrų nevainsgumas – kada vertėtų sunerimti?

Vyrų nevainsgumas – kada vertėtų sunerimti?

Vis daugiau vyrų susiduria su vaisingumo problemomis, nors problemų iš tiesų pasitaiko pakankamai dažnai, tačiau neretai vyrai dėl savo sveikatos pradeda jaudintis perdėtai, tikėdamiesi, kad vaiko pavyks susilaukti kelias savaites turint aktyvių lytinių santykių nenaudojant apsaugos priemonių. Kiekvienam savo sveikatai neabejingam vyrui reikėtų, visų pirma, žinoti ir suprasti, kas yra normalus vaisingumas ir potencija, o kokiose situacijose iš tiesų reikėtų sunerimti ir kreiptis į gydytojus.

Statistiškai normalu, jeigu jaunesnė nei 35-erių metų amžiaus moteris pastoja lytinių santykių turint bent tris kartus per savaitę pusmečio bėgyje, tačiau vaisingumo problemų pora turi, jeigu, laikantis tokio lytinių santykių ritmo, vaiko nepavyksta susilaukti per metus, tyrimai rodo, kad su tokiomis bėdomis susiduria apie 10 – 15% porų, o apie 40% tą lemia vyro nevaisingumas.

Jeigu priklausote dešimčiai procentų porų, kurioms nepavyksta susilaukti vaiko ilgiau nei per metus, tai tikrintis vertėtų abiems. Kalbant apie vyrų sveikatą, itin dažnai sunku nustatyti tikslias nevaisingumo priežastis – taip nutinka dėl to, kad šiandien dar neturime idealių techninių galimybių potencijai patikrinti bei dėl neretai pasitaikančių kompleksinių problemų – pavyzdžiui, įgimti sutrikimai kartu su nesveika gyvensena. Paskaičiuota, kad kiek mažiau nei pusei vyrų taip ir nepvyksta nustatyti konkrečios nevaisingumo priežasties, keletas procentų susiduria su įgimtomis arba gyvenimo eigoje išsivysčiusiomis patalogijomis, kurias tenka gydyti chirurginės intervencijos pagalba – tai varikocelės arba sėklidės venų išsiplėtimai, kurie lemia kraujo tekėjimą priešinga kryptimi, dėl to temperatūra sėklidėse tampa pernelyg aukšta, o tai ypatingai kenksminga spermai bei įgimtos nenusileidusios abi arba viena sėklidės. Panaši ir taip pat labai menka dalis vyrų, vos 2 – 3 %, vaisingumo problemų turi dėl lytiškai plintančių ligų, pavyzdžiui, chlamidiozė pakelia temperatūrą sėklidėse, o tai, kaip jau buvo minėta, neigiamai veikia spermos kokybę.

2 psl. »

Komentarai (1)

broniusbu@ml.lt................................................................ 2013-09-30 09:51
norėčiau paklausti:jeigu žmonai rezus minus,vaisiaus rezus +,vrui rezus ar galimas toks suderannmumas

Ar žinote, kad...

Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti

Kitas faktas