Vyras nusipirko raudonos spalvos šunį, nenutuokdamas, kuo tai gali baigtis (foto)

Vyras nusipirko raudonos spalvos šunį, nenutuokdamas, kuo tai gali baigtis (foto)

Visiems kartais norisi permainų: pakeisti įvaizdį, numesti arba priaugti svorio, pasidaryti tatuiruotę, persidažyti plaukus... Kai kurie šunų šeimininkai įsitikinę, kad tokie eksperimentai reikalingi ir jų keturkojams draugams.

Graikijoje grupė aktyvistų, užsiimančių gyvūnų gelbėjimu, pastebėjo vyrą, vedžiojantį raudonos spalvos šunį. Paaiškėjo, kad jau „perdažytą“ keturkojį jis įsigijo Atėnuose už 150 eurų – būtent spalva ir patraukė pirkėjo dėmesį, tačiau jis net nesusimąstė, kuo gali grėsti tokie eksperimentai. Jam tiesiog patiko spalva. Aktyvistams pavyko įkalbėti vyrą atiduoti šunį, ir šis atsidūrė veterinarijos klinikoje.

Gydytojų teigimu, buvo panaudoti įprasti plaukų dažai, skirti žmonėms. Laimei, gyvūnui jie nepakenkė, ir jo sveikatai žalos nepadarė, tačiau dažus išplauti būtina, o per vieną kartą to padaryti neįmanoma.

Kuo plaukų dažai pavojingi gyvūnams?

Visų pirma – niekas dar neišrado dažų, kurie būtų visiškai saugūs gyvūnams. Net plaukus dažantys žmonės neretai pastebi odos sudirgimus ir alergines reakcijas, o ką jau galima kalbėti apie gyvūnus, kurių oda – dar jautresnė.

Antra – gyvūnai nuolat laižo savo kailį, tad dažai patenka į virškinimo traktą. Tai gali sukelti vėmimą, viduriavimą ir apsinuodijimą.

Ir galiausiai – psichologinis aspektas. Kaip bepažiūrėtume, kailio dažymas kelia gyvūnui stresą, kuris gali privesti prie depresijos ir kitų problemų.

Atminkite: gyvūnams plaukų dažai nereikalingi – jūsų augintiniai nuostabūs iš prigimties!

Komentarai

Ar žinote, kad...

Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.

Kitas faktas