Viskas, ką vyrams reikia žinoti apie asmens higieną

Viskas, ką vyrams reikia žinoti apie asmens higieną

Kai kuriems vyrams nereikia nė priminti, kaip svarbu tinkamai prižiūrėti savo kūną. Jaunesnės kartos ir šiaip galbūt „progresyvesni“, savo vyriškumu neabejojantys arba tiesiog ne tokie tingūs stipriosios lyties atstovai net perėmė geriausius dailiosios lyties įgūdžius: žino, kaip naudoti veido šveitiklį ir drėkinti odą. Betgi didžioji dalis mūsų, prisipažinkime bent patys sau, tebegyvename viduramžiais – iki visiško suvokimo apie higienos taisykles šiuolaikiniam vyrui mums dar labai toli.
 
Į kurias kūno dalis vyrui būtina sutelkti daugiausia dėmesio, o kurių gal ir nereikėtų taip dažnai „skalbti“? Štai konkretūs higienos ekspertų patarimai, ką daryti kitaip, nei galbūt esate pratę.
 
Oda
 
Vidutinį žmogų dengia truputėlis daugiau kaip 1,8 kvadratinio metro odos – mokykloje jums nemelavo, kai sakė, kad oda yra didžiausias žmogaus kūno organas. Ir pagrindinė apsauga nuo infekcijų. Todėl taip svarbu, kad oda visada būtų švari. Antraip bakterijos, grybeliai ir kitokia bjaurastis apsigyvena jos paviršiuje, ir kai per nedidelius įbrėžimus ar įdrėskimus prasiskverbia į kraują, prasideda rimtos problemos. Gerai, jei viskas baigiasi niežuliu ar skausmu, bet, turėkite omenyje, bakterinės infekcijos gali būti ir mirtinos – laimė, taip nutinka labai retai.
 
Jeigu turite antsvorio, odos klostėse gali įsimesti mielių infekcijos. Nuo jų sutrūkinėjusi oda tampa pažeidžiama visokioms ligoms.
 
Gabalėlis muilo ir vanduo paprastai užtikrina visavertę apsaugą nuo tokių baisybių. Tačiau nieko blogo nenutiks, jeigu parduotuvėje ilgiau pasisukiosite kempinių, dušo želės ir kūno šveitiklių skyriuje. Galime lažintis, nebūsite ten vienintelis stipriosios lyties atstovas.

2 psl. »

Komentarai