Viskas, ką reikia žinoti apie dekoratyvinio muilo gaminimą (I dalis)

Viskas, ką reikia žinoti apie dekoratyvinio muilo gaminimą (I dalis)
@ Pixabay

Rankų darbo muilas – tai puiki dovana sau ir artimiesiems. Ką reikėtų žinoti apie dekoratyvinio muilo gamybą?
 
Natūralus muilas
 
Paplitęs klaidingas įsitikinimas, kad bet koks rankų darbo muilas laikytinas natūraliu. Iš tiesų natūralus muilas yra toks, kurio gamybai naudojami tik augaliniai aliejai, šarmas ir gamtiniai priedai (pavyzdžiui, eteriniai aliejai ir natūralūs dažikliai). Svarbu, kad muilo sudėtyje nebūtų cheminių priedų.
 
Tarp cheminių priedų reikėtų paminėti cheminius dažiklius, muilui suteikiančius ryškią ir patrauklią spalvą. Kiti cheminiai elementai nors ir pagerina muilo savybes (jis geriau putoja, ilgiau laikosi, skaniau kvepia), tačiau yra tiesiog nenatūralūs, t.y. netinkami žmogaus organizmui.
 
Čia aptariamas ne visu 100% natūralaus muilo gaminimas. Išlyga yra specialus muilo pagrindas, turintis cheminių priedų. Jie padeda lengvai, greitai ir be didesnių išlaidų realizuoti drąsiausius muilo dekoravimo sumanymus.
 
Darbo priemonės
 
Muilui virti galima panaudoti įprastinius virtuvės indus – svarbu juos vėliau kruopščiai išplauti. Komponentams maišyti pasirinkite talpų indą, kad darbo turinys nesitaškytų. Indai turi būti atsparūs karščiui ir lengvai plaunami.
 
Komponentams sumaišyti reikės šakutės arba plakiklio. Įvairaus dydžio šaukštai pravers pilant įvairias sudėtines dalis į išlydytą muilo pagrindą, dėliojant mišinį į formas ir daugeliui kitų operacijų.
 
Sietelis reikalingas karštam muilo pagrindui perkošti prieš pilant į formas, kad muilo gabalėlyje neliktų neištirpusių sudedamųjų dalių. Peilio reikės pjaustant muilo pagrindą į gabalėlius, nulyginant paruošto muilo kraštus. Manikiūro peilis bus reikalingas smulkiems ir tiksliems darbams (pavyzdžiui, muilo pagrindų pertekliaus nukrapštymui nuo formos kraštų).

2 psl. »

Komentarai