Visagalis selenas: ir nuo diabeto, ir nuo vėžio

Visagalis selenas: ir nuo diabeto, ir nuo vėžio

Cheminis elementas selenas ir toliau stebina mokslininkus. Prieš daugiau nei 30 metų buvo įrodyta, kad šis mikroelementas veikia kaip stiprus antioksidantas ir stiprina imuninę sistemą, o dabar mokslininkai iš viso pasaulio atranda vis daugiau naudingųjų šios medžiagos savybių. Ne per seniausiai Prancūzijos mokslininkai įrodė, kad selenas gali padėti įveikti diabetą.

Monpeljė Universiteto darbuotojai devynis metus stebėjo 1662 sveikus vyrus ir moteris. Jų organizme buvo kontroliuojamas seleno ir cukraus koncentracijos kiekis. Tyrimo metu 127 dalyviams buvo padidintas gliukozės kiekis kraujyje – tokioje situacijoje gali išsivystyti diabetas. Tačiau vidutinio ir vyresnio amžiaus vyrams, kurių organizme buvo aukšta seleno koncentracija, per visą stebėjimo laikotarpį cukraus kiekis nepadidėjo, tai reiškė, kad diabetas jiems negrėsė. Kaip selenas veikia moterų organizmą, kol kas vis dar nėra tiksliai žinoma.

Selenas į medicinos istoriją buvo įrašytas tuomet, kai 1979 metais Kinijos mokslininkai aprašė jo poveikį sergant endemine kardiomiopatija. Ši pavojinga liga atsiranda tuomet, kai organizme trūksta seleno. Didelis šio mikroelemento trūkumas sukelia širdies raumens nepakankamumą.

Į žmogaus organizmą selenas natūraliu būdu patenka per augalinį ir gyvulinį maistą. Bene daugiausiai seleno galima pasisavinti iš gyvūnų vidinių organų ir jūros gėrybių. Seleno turi ir grūdai (ypatingai kukurūzai), pieno produktai, vaisiai bei daržovės. Didelį kiekį seleno galima rasti česnakuose, alyvuogių aliejuje, dumbliuose, alaus mielėse, kokoso, pistacijų ir anakardžių riešutuose.

Mokslininkai teigia, kad selenas stiprina organizmo imuninės sistemos sugebėjimą pasipriešinti infekcijoms. Jis padeda apsisaugoti nuo virusinio hepatito ir herpio. Be to, selenas padeda išlaikyti ŽIV latentinėje stadijoje ir trukdo jam progresuoti.

2 psl. »

Komentarai (6)

Reda 2018-07-03 18:32
Na zinokit ieskojau gero produkto, kad butu organinis selenas, galiu pasakyti rinkoje pas mus patentuotas tik selenium precise.pasirinkau buten ji.
Airide 2018-06-13 20:20
As selena vartojau del imunitetui pastiprinti, bet pastebejau kad plaukai eme maziau slinkti, dabar vartoju pastoviai.Pasitikiu danisku bio selenium+zn.
Jelena 2018-05-02 15:09
Man selenas labai padejo plaukams, bet tik Bio selenium+Zn, kitu firmu nepajauciau poveikio.
Kotryna 2017-04-25 14:15
Prisidėsiu prie kitų komentatorių, bet Bio Selenium + Zinc man irgi labai padėjo ne tik sustiprinti imunitetą, bet ir pagražėjo oda, plaukai.
Gediminas 2017-02-07 11:24
Man vaistinėje taip pat rekomendavo Bio Selenium su cinku, nezinau ar sutapimas, bet pirma sesija be ligų ir egzaminų nukėlimo.
Gitana 2016-12-07 14:16
Laba diena, aš jau seniai naudoju Bio-Selenium+Zinc, nes žinau, kad jis labai geras antioksidantas, saugo ląsteles nuo laisvųjų radikalų. Šiuo metu geriu PharmaNord firmos seleną, nes jaučiu didsnį efektą, nei kitų firmų-labai sustiprėjo imunitetas.

Ar žinote, kad...

Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.

Kitas faktas