Vienas iš skausmo gydymo būdų – šaltis

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Vienas iš skausmo gydymo būdų – šaltis

Sąnarių skausmas – vienas iš nemaloniausių atvejų, kuris užklumpa kiekvieną. Apie būdus, kaip galima gydyti skausmą, laidoje Sveikata.lt kalbėjosi laidos vedėja Asta Dumbliauskienė su reabilitologe Jolanta Burškaitiene. 

 

Skausmo gydymas šalčiu – kriokabinos 

 

Pirmasis šalčio kambarys buvo sukurtas 1978 metais, Japonijoje. Jo pradininkas – japonų gydytojas T. Jamauči. Į Europą šis gydymo metodas atkeliavo 1980 m. Pirmosios kriokabinos Lietuvoje buvo pastatytos 2006 m. Daugumai šalių šalčio kambariai yra žinomi, tačiau Lietuvoje tai dar tik naujiena. 

 

Krioterapiją (gydymas šalčiu), galima atlikti lokaliai, arba kameroje. Joje yra nuo 100 iki 160 laipsnių šalčio. Dauguma pacientų galvoja, jog tai yra iššūkis, tačiau tai trunka iki trijų minučių. Šaltis, kuriuo yra gydomi skausmai yra sausas – tai azoto ir deguonies mišinys. Atliekant šį gydymo metodą, šaltis nesustingdys kūno, visos galūnės yra apsaugomos. Šaltis organizmui duoda stresą, kurio metu susitraukia periferinės kraujagyslės, ypač kapiliaruose. Dėl to daugiau kraujo yra išmetama iš kapiliarų. Atšilus, kraujas suplūsta į galūnes, kas pagerina kvėpavimą, širdies darbą, sąnariai ir raumenys yra geriau aprūpinami krauju. Šis būdas padeda gydyti net depresiją ir blogą nuotaiką. „Jaučiuosi kaip ant sparnų“ – minėjo pacientė išėjusi iš šalčio kameros. 

 

Kaip tai vyksta? 

 

Sanatorijos „Gradiali“ fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytoja teigia, kad 50 šalčio temperatūra yra tik apšilimas. Gydymas vyksta tuomet, kai kameroje būna 120 laipsnių šalčio. Pirmoji procedūra gali gąsdinti, tačiau išbandę šį metodą, žmonės grįžta vėl. Pirmą karą išbandant šį gydymo metodą, pacientas yra įleidžiamas į mažesnio šalčio temperatūrą, o kai apsipranta šaltis yra didinamas. Gydymo procesas trunka nuo minutės iki 3 min. Įeinant į kamerą yra apsaugomos galūnės: kepurė, pirštinės ir kojinės. Būnant joje visą laiką reikia judėti, bėgti vietoje. Norint pajausti gerą efektą, rekomenduojama bent 10 apsilankymų šalčio kameroje. 

 

Atlikus šią procedūrą, pacientė tikina, jog po šalčio terapijos ji nė karto nesirgo per visą žiemą. Vyriškis po 8 kartų apsilankymo šiame šalčio kambaryje, atvyko nesiramsčiuodamas lazdele – taip stipriai pagerėjo sąnarių būklė. 

 

Daugiau apie sveikatą galite išgirsti kiekvieną sekmadienį, 9 val. ryto per TV3!

Komentarai