Veidrodis vaduoja kaimo gyventojus iš tamsos gniaužtų

Veidrodis vaduoja kaimo gyventojus iš tamsos gniaužtų

Niekam ne paslaptis, kad saulės šviesa daro labai didelę įtaką mūsų sveikatai, savijautai ir nuotaikai. Tyrimai rodo, kad žmonės, nematantys jos, dažniau serga depresija ir įvairiomis ligomis.

Maždaug už 120 km nuo Italijos miesto Turino yra kaimelis, vadinamas Viganella, kur gyvena apie du šimtus vokiečių budistų. Gyvenvietė įsikūrusi Šveicarijos pasienyje aukšto kalno papėdėje – dėl šios priežasties kaimas kasmet nuo lapkričio 11 iki sausio 2 dienos kaimas panyra į tamsą.

Kadangi kalnas užstoja saulę, ji čia nešviečia net 83 dienas. Kaimo aikštė, kurioje paprastai žaidžia vaikai ir renkasi suaugusieji, ištuštėja, gyvenimas tarytum apmiršta. Tai labai nepatiko kaimo vyresniajam, todėl buvo sugalvotas originalus šios problemos sprendimas: ant gretimo kalno buvo pastatytas didelis veidrodis, atspindintis saulės šviesą. Jis automatiškai seka saulės judėjimą ir pasisuka reikiamu kampu. Pagaminti ir pastatyti jį kainavo apie 100 000 eurų.

Komentarai (2)

Os 2012-09-03 14:41
o kazin Lietuvoje kas nors galetu igyvendidnti panasu uzmanyma tik daug mazesnio masto??????
;D 2012-07-22 15:24
LOL o jeigu saule uzstoja debesys?:D

Ar žinote, kad...

Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti

Kitas faktas