Vasarą renkamos vaistažolės – ir grožiui, ir sveikatai

Vasarą renkamos vaistažolės – ir grožiui, ir sveikatai

Vasara – puikus metas pastiprinti organizmą. Aplinkui žydinčios vaistažolės tinka tiek šiltuoju sezonu sveikatos gerinimui ar negalavimų gydymui, tiek ruošiant atsargas žiemai. Žolininkė Danutė Kunčienė įvardina naudingiausius vasarą žydinčius vaistinius augalus, galinčius suteikti stulbinančios naudos.
 
„Išties, vaistažolių vasarą yra be galo daug, tačiau išskirsiu pagrindines, kurias išties kiekvienam būtina turėti savo vaistinėlėje. Paprastoji rykštenė, rasakila, trikertė žvaginė, jonažolė, lipikas, kiaulpienės – tai augalai, su kuriais kiekvienam, kas rūpinasi savo sveikata, vertėtų padraugauti“, – sako Danutė Kunčienė.
 
Moterų problemoms ir emociniams išgyvenimams
 
Žolininkė pasakoja, jog viena iš naudingiausių vaistažolių yra rasakila, kuri ypatingai naudinga moterims klimakteriniu periodu, kada kamuoja menstruaciniai sutrikimai ar skausmas apatinėje pilvo dalyje. Taip pat rasakila vertinga nėštumo laikotarpiu, kadangi stiprina gimdos raiščius, padeda stiprėti vaisiui bei rekomenduotina vartoti, jei gresia persileidimas. Tokiu atveju, pasak pašnekovės, nuo trečio nėštumo mėnesio patariama gerti lengvą rasakilų arbatą ir taip stiprinti organizmą.
 
„Paprastoji rykštenė – dar vienas gamtos dovanojamas vaistas, kuris naudojamas inkstų uždegimui ar žarnyno vidinio kraujavimo gydymui. Taip pat šis augalas puikiai tinka kovojantiems su sunkiais emociniais išgyvenimais, kadangi paprastoji rykštenė itin veikia žmogaus jausmus. Taigi, prisiminkite, jei jaučiatės kamuojami dvasinių sunkumų, būtinai gerkite rykštenės arbatą“, – rekomenduoja žolininkė.
 
Augalas nuo 99 ligų

2 psl. »

Komentarai