Užgavėnių repeticija: neįtikėtina kelionė po skirtingas pasaulio blynų virtuves

Užgavėnių repeticija: neįtikėtina kelionė po skirtingas pasaulio blynų virtuves
@ Shutterstock

Autorė – Justina Bičiūnaitė


Šiandien blynai yra žinomi visame pasaulyje. Ne paslaptis, jog populiarumo viršūnėje puikuojasi storieji amerikietiški blynai, taip pat ir ne mažiau pamėgti prancūzų šilko plonumo blyneliai. Blynų rūšių daugybė: lankstyti, purūs, saldaus arba pikantiško skonio, stori arba ploni, kurių skonis priklauso nuo įdaro arba tešlos recepto.

Ar esate girdėję, kuo ypatingi Tailande kepami blynai? O gal norėtumėte paragauti žaliųjų blynų? Artėjant Užgavėnėms bus puiki galimybė paįvairinti blynų repertuarą, tad pradėkime kelionę aplink blynų pasaulį!

Tailandietiški „Thai Roti“ blyneliai

Vaikštinėjant Tailando gatvėmis galima užuosti „Thai Roti“ kepamų blynelių kvapą. Savo išvaizda jie šiek tiek primena žinomus „Crepes“ lietinius, tačiau jų gamyba skiriasi. Norint išgauti reikiamą tešlos plonumą, yra minkomi maži rutuliukai, kurie mėtomi ir tuo pačiu tempiami. Įdarui naudojami bananai, o ant viršaus pilamas kondensuotas pienas ir šokoladas. Video pamokėlė blynams – čia.

Savo spalva ir vitaminais išsiskiriantys „Avocado“ blynai

Blynai, išpopuliarėję savo žaisminga spalva, patinka ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, norintiems gyventi sveikiau. Blynelių spalvai išgauti naudojami natūralūs produktai: avokadas ir savojos kopūstas.

Indijos skonio pikantiškas kiaušinių blynas su svogūnais

Indijoje blynų ingredientai neapsiriboja tik kiaušiniais, miltais ir pienu. Be įprastų miltų, dar yra naudojami ir ryžių, lęšių ar net avinžirnių miltai. Indijos virtuvė pasižymi skonių ir kvapų įvairove, todėl čia egzistuoja apie 20 indiškų blynų receptų. Vienas iš populiariųjų – pikantiškas kiaušinių blynas, patiekiamas kaip pjaustytas pyragas. Patiekalas labai panašus į omletą, yra tik vienas skirtumas: visi miltai ir daržovės yra sumaišomi su pienu ir kiaušiniais.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas