Traumos ir nemalonūs pojūčiai po fitneso treniruočių

Traumos ir nemalonūs pojūčiai po fitneso treniruočių

Klysta manantys, kad rimtų traumų patirti gali tik tie, kurie iš tiesų rimtai sportuoja, kai organizmas patiria maksimalią apkrovą. Gauti nedidelę traumą (kuri, beje, neleidžia normaliai dirbti ir gyventi visaverčio gyvenimo dar bent porą dienų) galima atliekant elementarius pratimus treniruoklių salėje. Nepriklausomai nuo treniruotės tikslų (numesti svorio, priaugti raumenų ar tiesiog pasimankštinti, kad būtumėte sveikesni), lankydamiesi sporto klube turite orientuotis sutuacijoje, žinoti, kokių problemų gali kilti treniruotės metu arba po jos. Ši taisyklė svarbi net ir tiems, kuriuos nuolat prižiūri instruktorius – esmė ta, kad vienas specialistas negali iki galo pajusti kito žmogaus organizmo būklės.

Stuburo mikrotraumos

Stuburas dalyvauja praktiškai visuose mūsų kūno judesiuose, todėl skausmai nugaros srityje sporto klubo lankytojams anaiptol ne retenybė. Stuburo skausmas kyla tada, kai sumažėja atstumas tarp slankstelių, ir jie ima spausti švelnų nugaros smegenų nervinį audinį. Tokia situacija gali kilti atliekant daugelį pratimų – pradedant nuo tų, kurie tiesiogiai veikia nugarą ir stuburą (pavyzdžiui, pritupiant ir keliantis su štanga), baigiant tais, kurie netiesiogiai, tačiau taip pat apkrauna stuburą (pavyzdžiui, stovint ir lenkiant rankas su štanga arba hanteliais, ir panašiai).

Kaip treniruočių metu apsaugoti stuburą?

Kad ir kokį pratimą ketinate atlikti, išeinant iš pradinės padėties reikia kelti svorį visiškai išnaudojant kojų raumenis, kitaip tariant, sulenkti jas, paimti į rankas svarmenį ir stotis tiesia nugara. Atliekant bet kokį pratimą su svarmenimis negalima liemens lenkti į šonus ar sukti jo aplink stuburo ašį. Nerekomenduojama be reikalo netgi galvą sukioti į šonus – reikia žiūrėti tiesiai priašais save, nenuleidžiant žvilgsnio žemyn.

2 psl. »

Komentarai (1)

. 2012-12-24 15:16
Pries einant sportuoti reiktu kreiptis i rimta kineziterapeuta kuris funkciniu testu (FMS) pagalba ivertintu jusu griauciu-raumenine sistema, nustatytu traumu tikimybe , jei reiks parinktu ir korekcinius pratimus, padedancius 'sutvarkyti' jusu lokomocine sistema.
O vat tada suprasite, kad jums reikejo ne fitneso,sporto,pilates treniruotes, bet paprasciausio 'sutaisymo'

Sekmes.