TOP 5 būdai, kaip sustiprinti širdį

TOP 5 būdai, kaip sustiprinti širdį

Ne paslaptis, kad širdis yra vienas svarbiausių žmogaus kūno dalių. Pasirodo, kad šis nedidelis, kumščio dydžio organas per visą gyvenimą susitraukia net 3 milijardus kartų. Jei širdis sveika ir stipri, pacientas jaučiasi puikiai, na o jei širdies darbas sutrinka – laukia liūdnos pasekmės.

 

Vartokite gudobeles

 

Gudobelę (lot. Crataegus), kaip draugišką širdžiai augalą, dar pirmajame mūsų eros amžiuje aprašė antikos gydytojas ir farmacininkas Dioskoridas. Šio augalo naudingumą pripažįsta ir šiuolaikinė fitoterapija, teigianti, kad gudobelė yra universali medžiaga širdžiai, kurios įvairiapusis veikimas ne tik įrodytas farmakologiškai, bet ir plačiai ištirtas.

 

Gudobelėse yra daug biologiškai aktyvių medžiagų: flavonoidų, procianidinų, hiperozido, katechinų, raugų, saponinų, chlorogeno rūgšties, kavos rūgšties ir kt. Tyrimai rodo, kad šios medžiagos gali normalizuoti kraujospūdį, reguliuoti širdies ritmą, didinti širdies raumens susitraukimų jėgą, gerinti kraujotaką širdies bei periferinėse kraujagyslėse. Dėl šios priežasties gudobelės gali padėti palaikyti normalią širdies ir kraujagyslių veiklą.

 

Judėkite, judėkite ir dar kartą judėkite

 

Norėdami išvengti širdies ir kraujagyslių ligų, 2,5–5 val. per savaitę turėtume būti fiziškai aktyvūs, teigia specialistai. Seniai žinoma, kad fizinis neaktyvumas yra širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnys, o tuo tarpu reguliarus, tinkamai parinktas fizinis aktyvumas mirčių nuo širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę gali sumažinti net 20–30 proc.

 

Gerkite kavą

 

„Circulation“ paskelbtame tyrime buvo tiriamas ilgalaikis kavos vartojimas ir jo poveikis širdies ir kraujagyslių ligoms. Tyrimo metu buvo tiriamas ryšys tarp kavos vartojimo ir širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) rizikos.

 

Tyrimo metu nustatytas netiesioginis ryšys tarp kavos vartojimo ir ŠKL rizikos. Padaryta išvada, kad saikingas kavos vartojimas nebuvo reikšmingai susijęs su ŠKL rizika, o mažiausia ŠKL rizika ‒ nuo trijų iki penkių kavos puodelių per dieną, o didelis kavos vartojimas nėra susijęs su padidėjusia ŠKL rizika. Šis tyrimas leidžia daryti išvadą, kad lengvas ar saikingas kavos vartojimas gali sumažinti širdies ligų ir insulto riziką.

 

Sumažinkite suvartojamo alkoholio kiekį

 

Jei vartojate alkoholį, neviršykite didžiausių rekomenduojamų normų ‒ vyrams ir moterims nerekomenduojama reguliariai gerti daugiau nei 14 alkoholio vienetų per savaitę.

 

Jei vis tik išgeriate net 14 vienetų per savaitę, paskirstykite gėrimą trims ar daugiau dienų. Taip pat patariama vengti besaikio gėrimo, nes tai padidina širdies priepuolio riziką.

 

Į pagalbą pasitelkite pomidorų sultis

 

Pomidorų sultyse gausu vitaminų ir mineralų, kurie padeda kovoti su širdies ligomis. Raudonasis pomidorų gėrimas turi daug vitamino C ir E, geležies, magnio ir kalio, kurių organizmui reikia palaikyti kraujotaką ir pašalinti papildomą natrio kiekį.

 

Pomidorai taip pat turi daug likopeno, antioksidanto, kuris padeda stiprinti arterijas, mažina cholesterolio kiekį ir mažina širdies ligų riziką. Sveikatos ekspertai pataria, kad perkant gatavas pomidorų sultis svarbu ieškoti tokių, kuriose mažai natrio ir cukraus.

Komentarai