Tirpstančios rankos: ar reikia susirūpinti?

Tirpstančios rankos: ar reikia susirūpinti?

Šąlančios rankos ir ypatingai po miego tirpstantys pirštų galiukai – su šiais nemaloniais pojūčiais esame susidūrę beveik visi. Ledinių rankų sindromas dažniausiai pasitaiko moterims ir vyresnio amžiaus žmonėms. Ar verta susirūpinti?

Šaltos ir tirpstančios galūnės signalizuoja apie kraujotakos sutrikimus. Seniau šiuos simptomus siedavo su senėjimu, tačiau dabar tuo skundžiasi ir labai jauni žmonės. Dėl rankų tirpimo pirmiausia kalta gali būti nepatogi miego poza. Tokiu atveju pakanka šiek tiek apšilti ir nusiraminti. Tačiau jei tirpimas atsiranda vis dažniau ir be aiškių priežasčių – vertėtų pagalvoti apie apsilankymą pas gydytojus, kad ir kaip to nesinorėtų. Juk tirpstančios rankos gali būti ir labai pavojingų ligų simptomas.

Kodėl tirpsta rankos?

 

  • Stuburo osteochondrozė (dažniausiai tirpsta tik vienos rankos pirštai);
  • Riešo kanalo sindromas (užspaudžiamas vidurinysis nervas, einantis per riešo kanalą). Dažniausiai tai pasitaiko žmonėms, dirbantiems prie kompiuterio ir nuolatos laikantiems rankas tokioje pačioje pozoje.
  • Polineuropatija (pažeisti rankų ir pirštų nervai). Tai gali būti anemijos, vitaminų trūkumo, infekcijos ar diabeto priežastis.
  • Reino liga (kraujotakos sutrikimai, atsirandantys dėl mažųjų arterijų ir arteriolių pažeidimų). Tirpsta abiejų rankų pirštai. Jie šąla, atsiranda skausmas, o oda pabąla.
  • Trombai arterijose.
  • Pakitimai galvos smegenyse. Rankų tirpimas gali signalizuoti apie artėjantį insultą. Jei ranka staiga nutirpsta ir prasideda didelis skausmas – iš karto kreipkitės į gydytojus.


Rankų tirpimą gali sukelti ir endokrininiai sutrikimai, traumos, artritas, reumatas. Akivaizdu, kad priežasties nustatyti taip paprastai tikrai nepavyks, būtent dėl to reikėtų kreiptis į gydytoją, jei rankų tirpimas pasikartoja dažnai ir netikėtai.

2 psl. »

Komentarai (72)

Ingrida 2021-06-09 12:36
sveiki,jau kokia savaite labai tirpsta ir skauda dešine ranka,man 36m, kur kreiptis?
Silva 2021-05-26 21:50
Sveiki,man tirpsta kairę ranką su skausmais,kas tai galetu būti? Ačiū
Andrius 2021-04-10 14:21
Tirpsta kaire ranka miegant, net skauda. Nuleidus ranka žiamiau kuno viskas susitvarko.
Diana 2021-03-13 08:29
Man labai skauda,kaire ranka,yra nutirpusi ir as jos nejauciu,pirstus lenkia i apacia ir visa desine puse,dure net kai nejudu Aciu
Petras 2021-02-22 22:20
Tirpsta su didziuliu skausmu k.r.rieśas ir pirštai.
Petras 2021-02-22 22:18
Nakti skauda ir tirpsta k.r.ćiurna ir su didziuliu skausmu visas delnas
Jolanta 2020-11-15 08:45
Sveiki man tirpsta abi rankos, miegu metu ir tikrai labai skauda ką darit?
RITA 2020-06-13 09:05
SVEIKI MAN OPERUOTOS ABI RANKOS NERVO SMBROMAS BET JOS VIS DAR TIRPSTA OPERUOTA PRIES 5 M NE TOKS SKAUSMAS BET JAUCIUOSI NEPATOGIAI NAKTI KAS DARYT
Jolita 2020-02-27 13:02
Man jau puse metu nutirpusi ranka ir pirstai nesilanksto ,o kaip skauda naktimis siaubas.kau lankiausi pas visus specialistus ir vaistu gerus dauk .ir pas kinezetapiautus buvau niekas nevikta i gera.bent jau pirstai tegu buna nutirpe bet tim kad neskaudetu nedraskytu
evaldas 2020-02-06 17:48
man tirpsta abi rankos, miego metu ant kurio pecio miegu tas uztirpsta ir tikrai labai skauda. neimanoma pamiegot beveik. kas gali buti man?