Tirpstančios rankos: ar reikia susirūpinti?

Tirpstančios rankos: ar reikia susirūpinti?

Šąlančios rankos ir ypatingai po miego tirpstantys pirštų galiukai – su šiais nemaloniais pojūčiais esame susidūrę beveik visi. Ledinių rankų sindromas dažniausiai pasitaiko moterims ir vyresnio amžiaus žmonėms. Ar verta susirūpinti?

Šaltos ir tirpstančios galūnės signalizuoja apie kraujotakos sutrikimus. Seniau šiuos simptomus siedavo su senėjimu, tačiau dabar tuo skundžiasi ir labai jauni žmonės. Dėl rankų tirpimo pirmiausia kalta gali būti nepatogi miego poza. Tokiu atveju pakanka šiek tiek apšilti ir nusiraminti. Tačiau jei tirpimas atsiranda vis dažniau ir be aiškių priežasčių – vertėtų pagalvoti apie apsilankymą pas gydytojus, kad ir kaip to nesinorėtų. Juk tirpstančios rankos gali būti ir labai pavojingų ligų simptomas.

Kodėl tirpsta rankos?

 

  • Stuburo osteochondrozė (dažniausiai tirpsta tik vienos rankos pirštai);
  • Riešo kanalo sindromas (užspaudžiamas vidurinysis nervas, einantis per riešo kanalą). Dažniausiai tai pasitaiko žmonėms, dirbantiems prie kompiuterio ir nuolatos laikantiems rankas tokioje pačioje pozoje.
  • Polineuropatija (pažeisti rankų ir pirštų nervai). Tai gali būti anemijos, vitaminų trūkumo, infekcijos ar diabeto priežastis.
  • Reino liga (kraujotakos sutrikimai, atsirandantys dėl mažųjų arterijų ir arteriolių pažeidimų). Tirpsta abiejų rankų pirštai. Jie šąla, atsiranda skausmas, o oda pabąla.
  • Trombai arterijose.
  • Pakitimai galvos smegenyse. Rankų tirpimas gali signalizuoti apie artėjantį insultą. Jei ranka staiga nutirpsta ir prasideda didelis skausmas – iš karto kreipkitės į gydytojus.


Rankų tirpimą gali sukelti ir endokrininiai sutrikimai, traumos, artritas, reumatas. Akivaizdu, kad priežasties nustatyti taip paprastai tikrai nepavyks, būtent dėl to reikėtų kreiptis į gydytoją, jei rankų tirpimas pasikartoja dažnai ir netikėtai.

2 psl. »

Komentarai (52)

Daiva 2018-02-04 05:31
Antra karta gal po menesio pertraukos kaires rankos pirstu paduskyciu patinimas,stiprus lyg nudegus skausmas ,virsutineje delno dalyje zidineliais stiprus deginantis skausmas . Prues tai praejo savaime po 5 dienu,dabar jau 7. Cukrus -n,jokiu buvusiu ligu. T-n.
Man 65,mot. Siandie patepiau hydroc tepalu1%,padeda....kraujas nedarytas. Ko tiketis?
birute 2018-01-21 20:53
tirpsta abi rankos iki alkuniu,naktimis
Rusne 2018-01-16 10:45
Man pritinka visi galimi variantai, nes esu turejus galvos sutrenkimu, siauras venas, pas kokios sryties daktaro man kreiptis ?
jonas 2017-12-17 10:30
ausra,be abejones,turi problemu su stuburu,reiketu kreiptis pas kompetatinga nervu gyditoja
Darius 2017-12-10 17:56
Tirpsta rankos net dirbant kartais net nesuciupineju nieko dirbu statybose kas galetu buti ar butina kreiptis pas gydytoja
vitalijus 2017-07-20 07:09
Kodel tirpsta rankos
ausra 2017-06-18 07:38
noriu pata rimu
lina 2017-04-04 07:44
tirpsta desnes rankos vienas pirstas o visa plastaka sutinsta dirbu stovima darba po dvylika valandu
Alma 2016-10-12 16:44
Po darbo skauda abi rankos tirpsta pirstai nebezinai ka begerti kokius vaistus
ramute 2016-08-16 00:02
siandiena dirbant pradejo tirpt abieju ranku peciai iki pat alkuniu su dideliu skausmu ,buvo toks jausmas kad tuoj uzges sirdis,praejo mazdaug po 5 min,parejus namo viskas pasikartojo ,kas tai ar pavojinga,

Ar žinote, kad...

Visam kojos nagui užaugti reikia 12-18 mėnesių.

Kitas faktas