Tinkama mityba padės apsisaugoti nuo podagros

Tinkama mityba padės apsisaugoti nuo podagros

Ilgą laiką apie podagrą sklandė daugybė mitų, pavyzdžiui, kad podagra – tai gausiai ir riebiai valgančių, nesaikingai alkoholį vartojančių žmonių liga. Kadangi senais laikais tokį gyvenimo būdą galėjo gyventi tik turtingieji, podagra buvo vadinama karalių liga.

Dabar apie podagrą žinoma kur kas daugiau. Ir tai visiškai nestebina, nes pastaraisiais dešimtmečiais sergamumas šia liga padidėjo visose šalyse. Įprastai podagra dažniau kankina vyrus, nei moteris. Dažniausiai vyrams podagra atsiranda virš 35 metų, o moterims – prasidėjus menopauze, maždaug 55 metų.

Podagra – tai sutrikusios mediagų apykaitos liga, kuomet ligonio kraujyje susikaupia daug šlapimo rūgšties, o audiniuose, sąnariuose, inkstuose atsiranda šlapimo rugšties druskų. Šios druskos sukelia uždegiminius bei degeneracinius pakitimus, todėl inkstuose gali pradėti formuotis akmenys.

Kalbos, esą podagra – turtingųjų liga – nevisai teisingos, tačiau tai, kad podagra iš tiesų yra susijusi su mityba yra visiška tiesa. Mokslininkai pastebėjo tiesioginę priklausomybę tarp podagros ir per didelės kūno masės, padidėjusio arterinio kraujospūdžio bei alkoholio gėrimo, kuris didina šlapimo rūgšties kiekį kraujyje.

Gydytojai išskiria dvi podagros rūšis: pirminę ir antrinę. Pirminės podagros atveju kaltas gali būti paveldimumas arba netinkama mityba, o antrinė podagra įprastai pasireiškia kaip kitos ligos sudedamoji dalis, kai dėl tam tikrų aplinkybių inkstai išskiria mažiau šlapimo rūgšties, todėl rūgštis ima kauptis kraujyje, taip sukeldama podagros simptomus. Pasitaiko, kad antrinę podagrą sukelia vaistai: antibiotikai, kortikosteroidai, šlapimą varantys medikamentai ir t.t.

2 psl. »

Komentarai (7)

rriimmaa 2013-02-14 20:37
matosi,kad pats esi berastis,visgi gyvUliu,mokytis,mokytis ir dar karta mokytis :)))
cha 2012-11-26 10:20
klaidas išsitaisykit gramatines. 'gyvŪlių'. ko verti beraščių patarimai? :(
Rimas 2012-02-23 09:58
Man keista, kad musu gydytojai neraso apie vysniu vartojima nuo podagros. Pilna straipsniu ir tyrimu uzsienyje. Man pripuolis praeina per 2 dienas geriant vysniu sultis ar valgant vysnias...
Luka 2012-01-06 18:12
kad nepades daugumai, dar nereiskia kad to isvis nereikia. Keistas man jusu poziuris, gerbiamieji
ku 2012-01-06 15:29
Aš jums taip pasakysiu: kas nori sveikiau gyventi, tas gyvena be jokių patarimų, o kas nenori - tam jokie patarimai ir nepadės
Lakme 2012-01-06 15:19
Reikia. Ir dar labai ilgai reikės. Pasižiūrėkite, kaip mąsiškai žmonės tunka. Kokį maistą valgo ir kiek laiko praleidžia sėdėdami prie kompiuterio, priešais televizorių ir t.t.
Salomeja 2012-01-06 15:16
Aš nesuprantu, nejaugi žmones reikia mokyti elementarių mitybos principų? Juk iš esmės čia nieko naujo nepasakoma