Tanzanijoje jie vertinami labiau už auksą (foto)

Tanzanijoje jie vertinami labiau už auksą (foto)

Albinosai išskirtinio susidomėjimo ir dėmesio sulaukia visur, tačiau Tanzanijoje jų padėtis ypatinga. Fotografo Erico Lafforgue dėka pasaulis sužinojo, kad šioje šalyje, kurioje vis dar gajus burtininkų kultas, manoma, kad albinoso kūnas gali pritraukti sėkmę, todėl tokie žmonės yra... medžiojami.
 
Fotografas apsilankė organizacijoje „Under the Same Sun“, kurios patalpose gyvena vaikai-albinosai. Kodėl jie čia? Nes tik čia jiems suteikiama pastovi apsauga. Paprastas pasivaikščiojimas albinosams gali baigtis jei ne mirtimi, tai rimtomis traumomis.
 
„Tanzanijoje albinosų kūnas brangesnis už auksą. Burtininkai savo ritualams ir priemonėms naudoja tokių žmonių kūno dalis (nosį, genitalijas, liežuvį, pirštus, ausis ir kt.). Skambėtų kaip šiurpi pasaka, jei ne liūdna statistika: remiantis oficialiais duomenimis, vien 2000-aisiais buvo nužudyti 76 albinosai. Jų galūnių kaina svyruoja 500 iki 75 000 dolerių (palyginimui: vidutinis atlyginimas šioje šalyje – 40 dolerių per mėnesį).
 
Fotografo nuotraukose – nuo tokių medžiotojų nukentėję vaikai.
 
Tanzanijoje statomi specialūs centrai, kad būtų galima izoliuoti albinosus nuo priešiškos visuomenės ir norinčiųjų pasipelnyti, tačiau problema išlieka, ir ją išspręsti vis dar sudėtinga.

Komentarai

Ar žinote, kad...

60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą

Kitas faktas