Taisyklinga normalios veido odos priežiūra

Taisyklinga normalios veido odos priežiūra

Kaip reikia prižiūrėti veido odą? Tai labai priklauso nuo to, koks jūsų odos tipas. Lengviausia pasirūpinti normalia oda, nes ji sugeba save apsaugoti iš išorės, maitintis ir gauti pakankamai drėgmės iš vidaus, todėl visada atrodo tiesiog puikiai: ant jos nematyti išsiplėtusių porų, ji aksominė ir elastinga, o rausvas atspalvis liudija, kad ji yra sveika. Epidermio ląstelės nuolat atsinaujina – tai reiškia, kad apmiręs sluoksnis atsisluoksniuoja, o jo vietoje susidaro naujas. Normali oda per daug nereaguoja į žemą temperatūrą, neišsausėja, o jeigu oras karštas ir drėgnas – nepradeda blizgėti. Net jeigu pamirštama, kaip iš tikrųjų reikia prižiūrėti veido odą, ir ji nuprausiama su muilu, neatsiranda nemalonaus tempimo pojūčio. Labai gaila, tačiau žmonių, galinčių pasidžiaugti tuo, kad turi normalią odą, nėra taip jau  daug, o ir tie laimingieji, kuriuos gamta apdovanojo idealia oda, dažniausiai pamiršta arba tiesiog nežino, kaip ja tinkamai pasirūpinti. Kad ji ištisus metus spinduliuotų sveikata ir grožiu, kad kuo ilgiau išliktų jauna, būtina žinoti keletą taisyklių ir skirti daugiau dėmesio jos priežiūrai.

Visą veido odos priežiūrą galima suskirstyti į keturis etapus: valymą, drėkinimą, maitinimą ir apsaugą. Apie kiekvieną iš jų pakalbėkime atskirai.

Odos valymas

Normaliai odai, kitaip nei visiems kitiems jos tipams, nereikia labai daug priežiūros priemonių. Užtenka ją tiesiog rytais ir vakarais nuvalyti kosmetiniu pieneliu: jis švelnus, tačiau puikiai nuvalys viršutinį odos sluoksnį. Muilą galima naudoti ne dažniau kaip du kartus per savaitę, kadangi jis mažina odos rūgštingumą, o tai skatina jos išsausėjimą ir šerpetojimą. Po prausimosi veido oda nuskalaujama vėsiu vandeniu arba patrinama ledo kubeliu masažinių linijų kryptimi. Dėl tokios procedūros ji visą dieną atrodo gaivi, o raudonis, atsiradęs dėl pritekėjusio kraujo, liudiją puikią jos būklę. Panašus efektas būna ir šluostantis lengvai spaudžiant odą rankšluosčiu. Veido šluostymas neturi būti šiurkštus – priešingu atveju oda pertempiama, anksčiau laiko atsiranda raukšlių. Atgaivinti veidą dieną galima naudojant toniką be spirito arba šaldytos žolelių arbatos kubelius (tinka ramunėlės, liepos, mėtos). Po tokios procedūros į lauką galima išeiti po pusvalandžio.

2 psl. »

Komentarai (3)

Kosmetologe 2013-02-22 21:29
Visi patarimai geri, isskyrus muila- ji labai siulyciau iskeisti i specialu veido prausikli, ar dar geriau, i specialu valikli.
Veido oda turi savo naturalu drekikli - sebuma, kuris yra rugsties pagrindo ph 5.5, o muilas yra sarmas ir ta rugstinguma neutralizuoja. Sebumas apsaugo oda nuo dregmes praradimo, issausejimo ir zalingu aplinkos poveikiu, preislaikinio senejimo. Jis taip pat naikina bakterijas,kurios sukelia spuogus. Taip, kad ilgainiui muilas padarys daugiau zalos, nei naudos.
visgirda 2012-04-02 17:55
Nieko baisaus tas muilas nepadaro, jei neprausi juo veido kiekvieną dieną :) Truputėlis drėkinamojo kremo po muiliuko ir vėl veidus skaistus ir gražus :)
dei 2012-04-02 16:40
o as sakyciau kad muilo aplamai negalima naudoti