Tai, ką būtina žinoti, prieš pradedant nešioti kontaktinius lęšius

Tai, ką būtina žinoti, prieš pradedant nešioti kontaktinius lęšius

Kontaktiniai lęšiai tikrai nėra naujiena ir šiandien tai puiki alternatyva nešiojantiems akinius. Laidoje „Sveikata.lt“ kalbame su optikos salonu „Fielmann“ apie tai, ką svarbu žinoti prieš pradedant nešioti kontaktinius lęšius.

 

Šiandien rinkoje galima rasti itin platų kontaktinių lęšių pasirinkimą ir optometrijos specialistė Jovita Šetkuvienė sako, kad kontaktinius lęšius galima dėvėti net vaikams, tačiau tik išimtinais atvejais, t.y. sportuojant ar užsiimant aktyvia veikla, visais kitais atvejais kontaktinius lęšius reikėtų keisti korekciniais akiniais. Juos gali naudoti vaikai nuo 12 – 13 metų ir žinoma, prieš tai yra būtina gydytojo – oftalmologo konsultacija. Šiame procese, dalyvauti turi ir tėvai, kad vėliau padėtų išsiimti ar įsidėti lęšius bei primintų, jog reikia palaikyti tinkamą higieną. Svarbu suprasti, jog patikra yra reikalinga ne tik vaikams, bet ir visiems nusprendusiems įsigyti kontaktinius lęšius. Kadangi jų pasirinkimas itin platus (tiek rūšių, tiek ir skirtingų gamintojų), patikros metu išklausydamas Jūsų poreikius ir atsižvelgdamas į Jūsų akių savijautą, specialistas parinks tinkamiausią Jums rūšį, apsižiūrės, ar jie taisyklingai “sėdi” akyje ir ar neerzina, apmokys kaip juos įsidėti/išsiimti bei duos išbandyti vieną lęšių porą.

 

Specialistė pastebi, kad šiandien viena dažniausių klaidų – kontaktinių lęšių pirkimas internetu ar tiesiog iš aparatų, esančių prekybos centruose, t.y. pačių priimtas sprendimas, kokie būtų tinkami, ir neretai tai tampa sergančių akių priežastimi. Tinkamai parinkus, lęšius galima nešioti net esant įvairioms alergijoms, tačiau svarbu pasitarti su gydytoju. Nepaisant to, kad kontaktiniai lęšiai suteikia daug patogumo įvairiose situacijose, tačiau nederėtų jų nešioti nuolatos, t.y. privalu juos keisti korekciniais akiniais, tik taip akis pailsi nuo nuolatinio kontakto su svetimkūniu ir gauna pakankamai deguonies.

 

Daugiau apie kontaktinių lęšių nešiojimą žiūrėkite laidos „Sveikata.lt“ rubrikoje „Matyk raiškiai“: https://play.tv3.lt/clips/sveikatalt-matyk-raiskiai,clip-3351393.

Komentarai