Šviesių spalvų vaisiai padeda apsisaugoti nuo insulto

 Šviesių spalvų vaisiai padeda apsisaugoti nuo insulto

Vaisiai ir daržovės, kurių minkštimas yra šviesios spalvos, veiksmingai sumažina insulto tikimybę,- tokias išvadas pateikė Olandijos mokslininkai. Anot jų, vos 25 gramai tokio maisto kiekvieną dieną gali 9 procentai sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką.

Olandijos mokslininkų atliktame tyrime dalyvavo 20 000 savanorių nuo 20 iki 65 metų. Visi tiriamieji buvo suskirstyti į keturias grupes (žalia, geltona/oranžinė, raudona/vyšninė ir balta) priklausomai nuo to, kokius vaisius ir daržoves jie valgė. Per 10 tyrimo metų 233 tyrimo dalyviai patyrė insultą. Toje grupėje, kurioje buvo vartojami šviesios spalvos (balti, kreminiai ir t.t.) vaisiais ir daržovės, insulto atvejai buvo rečiausi.

“Kitų spalvų (raudonų, žalių, oranžinių, geltonų) vaisių ir daržovių valgymas neturėjo nieko bendro su insultu, tai reiškia, kad jie nei padidina, nei pamažina insulto tikimybę” – teigia tyrimo vadovė Linda Greip iš Wageningeno universiteto.

Pasak olandų mosklininkų, norint apsisaugoti nuo insulto, patartina valgyti šiuos produktus: obuolius, kriaušes, bananus, žiedinius kopūstus, cikorijas, agurkus, grybus, bei gerti jau minėtų vaisių sultis.

Komentarai (2)

valdas 2012-12-07 20:33
kiekvieno asmeninis reikalas kuo tikėt o kuo ne :)
gajus 2012-01-20 16:57
netikiu as tokiais tyrimais kazkaip :)

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas