Sveikata namuose. Prostatitas: šeši prevencijos būdai

Sveikata namuose. Prostatitas: šeši prevencijos būdai

Prostatitas – viena dažniausiai pasitaikančių vyrų ligų. Ja Lietuvoje serga daugiau nei 70 proc. vyrų. Tai prostatos liaukos uždegimas, kuris sukelia skausmą dubens srityje, dažną norą šlapintis ir daugybę kitų nemalonių pojūčių.

„MediCa klinikos“ šeimos gydytoja Vilma Gavelienė teigia, kad dėl prostatito dažniausiai kreipiasi 35-60 amžiaus vyrai. Nacionalinio sveikatos instituto duomenimis, net 25 proc. jaunų ir vidutinio amžiaus vyrų taip pat turi šią problemą.

„Dažniausiai prostatitu suserga vyrai, kuriems dažnos šlapimo takų infekcijos, dirba sėdimą darbą, nevengia alkoholio, gyvena nesaugų lytinį gyvenimą. Liga gali užklupti ir nusilpus imunitetui, stipriai peršalus šaltame vandenyje ar sutraumavus prostatos liauką“, – sakė V. Gavelienė. Jos teigimu, ši liga ne tik nemaloni dėl ją lydinčių simptomų, bet ir pavojinga. Susirgus ir laiku nesikreipus į medikus ūminis prostatitas išsivysto į lėtinį, kurio gydymas yra ilgas ir sunkus. Laiku negydomas prostatitas gali komplikuotis ir net sukelti prostatos vėžį.

Gydytojos V. Gavelienės teigimu, labai svarbu, kad vyrai laiku pradėtų rūpintis savo sveikata. Taip jie išvengtų ne tik sunkių prostatito simptomų, bet ir sumažėtų rizika susirgti prostatos vėžiu. Ką kiekvienas vyras turėtų žinoti, kad išsaugotų savo sveikatą? Specialistai pataria: stebėkite savo mitybą, nevenkite žolelių arbatų, gerkite daug vandens, judėkite, saugokitės šalčio ir mylėkite į sveikatą.

1. Stebėkite savo mitybą

Anot „Camelios“ vaistininko Dainiaus Viederio, siekiant išsaugoti vyrišką sveikatą, reikėtų saikingai valgyti arba visai atsisakyti riebaus (lašinių, riebios mėsos, grietinės, sviesto, dešros), aštraus (paskaninto garstyčiomis, pipirais, krienais) maisto. Taip pat nepatartina piktnaudžiauti kava, alumi ir kitais stipriaisiais alkoholiniais gėrimais, nes organizmui į juos sureagavus į prostatą patenka daugiau kraujo ir ji padidėja.

2 psl. »

Komentarai