Sveikata namuose. Ką daryti, jeigu ūžia ausyse?

Sveikata namuose. Ką daryti, jeigu ūžia ausyse?

Ūžimas ausyse – ne liga, o tik daugeliui iš jų būdingas simptomas. Dažniausios priežastys – per didelis kraujospūdis, galvos kraujagyslių aterosklerozė, su amžiumi susiję klausos aparato pokyčiai, infekcijos, nevisavertė mityba, anemija ir pan. Prieš gydantis bet kuria iš toliau nurodytų priemonių, būtina pasikonsultuoti su savo gydytoju ir išsitirti.

  • Svogūnai. Įdarykite svogūną kmynais ir iškepkite. Išspaustos sultys labai naudingos kovojant su ūžimu ausyse – įlašinkite po 2–3 lašus 2 kartus per dieną. Gydymą tęskite dar 2–3 dienas po to, kai ausys nebeatrodys užgultos.
  • Bulvės. Smulkiai supjaustykite žalią bulvę, įmaišykite truputėlį medaus, įdėkite į marlę ir nakčiai įsikiškite į ausis. Kartokite tol, kol pajusite pagerėjimą.
  • Burokėlių ir spanguolių sultys. Sumaišykite lygiomis dalimis ir gerkite po 50 ml 3 kartus per dieną, kol triukšmas ausyse išnyks.
  • Melisų arbata. 1 valgomąjį šaukštą žaliavos užpilkite 200 ml verdančio vandens, palikite pritraukti. Gerkite po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną, likus 20–30 minučių iki valgio. Turėkite omenyje, kad šios vaistažolės mažina kraujospūdį. Gerkite arbatą tol, kol pajusite palengvėjimą.
  • Burokėliai (po gripo komplikacijų – dalinio kurtumo, ūžimo ausyse). Smulkiai sutarkuokite burokėlį, 100 g šios masės sudėkite į emaliuotą puodą, įpilkite 200 ml vandens, įdėkite 1 valgomąjį šaukštą medaus, užvirinkite ir virkite uždengę dangčiu 15 minučių. Vartokite išoriškai – dėkite masę ant tampono ir palaikykite prispaudę aplink ausį. Kartokite, kol pasveiksite.
  • Kėnių žievės nuoviras (nuo triukšmo ausyse ir galvos skausmų). 1 valgomąjį šaukštą smulkintos žievės užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, įstatykite į karšto vandens vonelę ir kaitinkite 30–40 minučių. Nuovirą atvėsinkite, nukoškite, įpilkite vandens tiek, kiek trūksta iki ankstesnio kiekio, gerkite po pusę stiklinės 3–4 kartus per dieną. Jeigu galvos skausmai dažni, gydytis šiuo būdu teks ne mažiau kaip 2–3 savaites (po pertraukos kursą galima pakartoti), tačiau rezultatai bus stabilūs – galvą skaudės rečiau ir mažiau, galiausiai nemalonūs pojūčiai išnyks visai, nebesikartos.
  • Obuolių actas. 1 valgomąjį šaukštą obuolių acto sumaišykite su 1 arbatiniu šaukšteliu medaus, išgerkite per dieną su maistu (per 3 kartus).

Komentarai (6)

Jurgita 2019-09-30 20:19
Gal kas zino kaip sumazinti ausu uzima
susidomejus 2019-09-21 18:21
Parasykit ar jums praejo ausu uzimas,cypimas naudojant svoguna.
Kmynas 2019-08-30 21:53
Na aš pabandysiu svogūnais
Kmynas 2019-08-30 21:53
Na aš pabandysiu svogūnais
Virginija 2019-04-07 10:06
Man taip pat 60m. Galvoje cypia, ūžia, spengia, kaip sovietų laikais telefonų stulpų laidai žiemą. Eini keliu ir visą laiką jie zirzia vienoj ausy. Kaip freken Bok per ,,Karlsoną" sako: atspėkit kurioje ausyje man zvimbia? Va ir neatspėjai! Man.abiejose.ausyse.zvimbia. O man- kairėje! Rodos ir nevaikščiojau, kaip vilkas per ,,Na, palauk" vamzdį ant galvos užsimovęs ir negriuvinėjau ant stulpų.
Abejojanti 2012-11-16 14:00
ar tai pades,kai ausyse uzia nuo vaikystes,o man jau 60 metu,visa laika galvodavau,kad tai normalus dalykas ir visiems tas uzimas yra,labiausia uzia ,kai atsigulu.

Ar žinote, kad...

Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.

Kitas faktas