Sveikata namuose. Jonažolės – grožio ir sveikatos šaltinis

Sveikata namuose. Jonažolės – grožio ir sveikatos šaltinis

Jonažolė – tai nuo seno žinomas nuostabus gydomasis augalas. Senovės Rusijos žiniuoniai jį vadindavo švento Jono žole (nes augalo žydėjimas sutampa su Joninėmis) arba Jono krauju (nes trinant sėklas ir žiedus ant pirštų lieka kraują primenančios raudonos sultys). Šiandien jonažolių galima rasti daugelio preparatų nuo nudegimų ir antibiotikų bei kosmetinių priemonių sudėtyje.

Ši vaistažolė pasižymi diuretiniu, antimikrobiniu, rišamuoju, uždegimus slopinančiu, kraujavimą stabdančiu, žaizdų gijimą skatinančiu, tulžį varančiu ir nuskausminamuoju poveikiu. Ji taip pat skatina apetitą, padeda regeneruotis audiniams, stimuliuoja įvairių liaukų ir širdies bei žarnyno veiklą, gerai malšina galvos skausmus. Įprasta manyti, kad jonažolės vartojamos tik nervų sistemos susirgimų gydymui, tačiau iš tiesų jos gali daug daugiau: pašalina baimes, kelia nuotaiką, ramina bei padeda atgauti dvasinę pusiausvyrą, gydo nuo neurozės

Kaip matote, jonažolės ne be reikalo vadinamos vaistu nuo 99 ligų (o ar žinojote, kad jų žiedų ir lapų nuoviru galima nudažyti audinius gelsvai, geltonai arba rudai? Tiesa, geriausiai jis tinka vilnai).  Mes jums siūlome išbandyti keletą receptukų:

 

  • Gydomasis aliejukas nuo žaizdų, opų, pragulų ir iššutimų. 3 valgomuosius šaukštus šviežių jonažolių žiedų užpilkite 200 g saulėgrąžų aliejaus ir laikykite tamsioje vietoje bent 2 savaites. Nepamirškite dažniau supurtyti. Perkoškite ir supilkite į tamsaus stiklo butelį.
  • Antpilas nuo virškinamojo trakto ligų. 10 g sausų jonažolių užpilkite stikline verdančio vandens. Vartokite po 1 valgomąjį šaukštą 4 kartus per dieną (po valgio).
  • Burnos skalavimo skystis nuo anginos ir blogo burnos kvapo. Įlašinkite į pusę stiklinės vandens 40 lašų jonažolių tinktūros ir paskalaukite burną, gerklę. Tinktūrą galima pasidaryti taip: 10 g žolės užpilkite 100 ml spirito arba degtinės, laikykite 10 dienų.
  • Tonikas sudirgusiai odai ir išsiplėtusioms poroms (jis taip pat padeda sumažinti niežulį sergantiems egzema). Po 10 g jonažolių ir šalavijų užpilkite stikline verdančio vandens ir pavirkite 2 minutes. Atvėsinkite ir nukoškite. Nuvalykite veidą 2 kartus per dieną.
  • Neįtikėtino poveikio veido kaukė problemiškai odai. Jonažoles sumalkite kavamale, įpilkite truputį vandens ir išmaišykite, kad išeitų tiršta košelė. Ištepkite veidą, po 20 minučių nuplaukite šiltu vandeniu.

Komentarai