„Sveikata.lt“ laidoje: ar vaikams yra užtikrinama tinkama sveikatos priežiūra?

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
„Sveikata.lt“ laidoje: ar vaikams yra užtikrinama tinkama sveikatos priežiūra?

Birželio 1-oji – tarptautinė vaikų gynimo diena, todėl jai artėjant, laida „Sveikata.lt“ primena, kaip tinkamai rūpintis savo mažyliais ir ką svarbu žinoti renkantis gydytojo paslaugas. Sekmadienį laidoje aiškinsimės, kodėl Lietuvoje kasmet mažėja pediatrų, ar mūsų vaikams tikrai yra užtikrinama tinkama sveikatos priežiūra.

 

Laidos pašnekovas, vaikų gastroenterologas, Lietuvos pediatrų draugijos pirmininkas prof. Vaidotas Urbonas teigia, kad Lietuvoje deja, bet nėra užtikrinama tinkama vaikų sveikatos priežiūra: „Mūsų valstybėje vaikams sveikatos priežiūra suteikiama tik iš dalies. Viskas, kas geriausia, taip, kaip tai yra rekomenduojama Jungtinių Tautų Organizacijos konvencijoje, tikrai nėra skiriama. Liūdniausia, kad taip yra ne dėl pinigų stygiaus, o dėl organizuotumo nebuvimo. Lietuvoje labai trūksta pediatrų, o geriausia, kad vaiko sveikatą prižiūrėtų būtent pediatras, o ne šeimos gydytojas“.

 

Kita laidos pašnekovė, vaikų gydytoja, pulmonologė, biomedicinos mokslų daktarė Iveta Skurvydienė taip pat antrina prof. V. Urbonui: „Yra deklaruojama, kad sveikatos paslaugų prieinamumas Lietuvoje - tolygus. Tačiau realybė yra kitokia. Daugiausiai vaikų šiuo metu gimsta Vilniuje, Kaune bei žemaitijoje, todėl šiose vietose yra sutelkta daugiausiai sveikatos paslaugų vaikams. Todėl tie vaikai, kurie gyvena atokesnėse vietose, neturi galimybių nuvykti į gydymo įstaigą tada, kada reikia. Tokiu atveju pradeda matytis sistemos netolygumas ir atskirtis, tarp gyvenančių mieste ir kaime“.

 

Kuo skiriasi šeimos gydytojas nuo pediatro ir kaip užtikrinti savo vaikų saugumą vasaros sezono metu žiūrėkite jau šį sekmadienį, 9 val. ryte, laidoje „Sveikata.lt“ per TV3!

Komentarai

Ar žinote, kad...

Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.

Kitas faktas