Sveikas gyvenimo būdas ir fizinis aktyvumas: kodėl dauguma šių tikslų taip ir nepasiekia?

Sveikas gyvenimo būdas ir fizinis aktyvumas: kodėl dauguma šių tikslų taip ir nepasiekia?

Sveikas gyvenimo būdas – į šiuos žodžius telpa tiek daug patarimų ir sąvokų, jog dažnai nebemokame atsirinkti, kuri informacija yra teisinga, o kuri – ne. Laidoje „Sveikata.lt“ kalbėsime apie tai su geriausiais savo srities specialistais  vyriausiuoju Lietuvos olimpinės rinktinės gydytoju Daliumi Barkausku.

 

Ne paslaptis, jog dauguma žmonių sau pasižada nuo kitų metų sveikiau maitintis, daugiau sportuoti ir apskritai – sveikai gyventi. Tačiau dauguma šių tikslų taip ir nepasiekia. Laidos viešnia Lietuvos lengvaatletė, dešimtkovininkė, septynkovininkė, penkiakovininkė, Lietuvos čempionė, pasaulio ir Gineso rekordininkė Austra Skujytė teigia, jog pagrindinė problema ta, kad žmonės užsibrėžia per daug nerealių ir sunkių tikslų, dėl ko greitai grįžta prie savo senų įpročių: „Žmonės dažniausiai užsibrėžia per sudėtingus tikslus, nes nori iki Naujųjų metų nakties gyventi vienaip, o atsikėlę – kitaip. Tai yra labai sudėtinga. Nereikia taip drastiškai užsibrėžti, geriau pradėti nuo mažų pakitimų, kurie ilgalaikėje perspektyvoje duos didesnį rezultatą. Nusprendus, kad viskas, dabar nebevalgysiu nuo šešių arba eisiu sportuot kiekvieną dieną, gali tik nualinti organizmą, kuris nėra tam pakankamai pasiruošęs“.

 

Kitas laidos pašnekovas, vyriausiasis Lietuvos olimpinės rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas pasidalins patarimais, kaip nepamiršti savo naujametinio pažado: „Aš norėčiau, kad žmonės suprastų, jog mes tunkam ne nuo Kalėdų iki Naujųjų metų, o nuo Naujųjų metų iki Kalėdų. Todėl tam tikri pokyčiai, tam tikras pasižadėjimas sau yra logiška, bet čia turbūt būtų svarbus emocinis momentas. Jei jau pasižadėjome, kad nuo Naujų metų sveikai gyvensiu – reikėtų apsiskelbti kuo plačiau. O dar geriau garsiai įvardinti, jog jeigu nesilaikysiu savo užsibrėžtų tikslų, paaukosiu didesnė sumą, pvz. labdarai. Tas dalykas labai gerai įpareigoja ir pokyčiai įvyksta“.

 

Laidoje taip pat kalbėsime apie ligas, kurios nusineša daugiausiai Lietuvos gyventojų gyvybių – tai širdies ir kraujagyslių ligos. Širdies infarktą išgyvenęs laidos pašnekovas, žurnalistas, savitarpio pagalbos grupės „Po infarkto“ įkūrėjas Giedrius Drukteinis teigia, jog širdies infarktas iš gyvenimo ritmo išmuša ne tik pacientą, bet ir jo artimuosius. Ką tokiu atveju daryti, kur kreiptis? Žiūrėkite jau šį, šventinį šeštadienį.

 

Laida „Sveikata.lt“ – jau šį šeštadienį, 9:30 per žiūrimiausią televiziją TV3!

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas