Sutraukė mėšlungis... Kodėl?

Sutraukė mėšlungis... Kodėl?

Jis pasireiškia netikėtai, tačiau visuomet dėl kokios nors priežasties. Kodėl kartais kojas ima traukti mėšlungis ir kaip jo atsikratyti?

Iš tiesų mėšlungis gali sutraukti bet kurią kūno dalį, tačiau dažniausiai puola kojas ir nugarą. Juk būtent čia ir raumenų daugiau, ir apkrovos didesnės. Mokslininkai mano, kad pagrindinė problema slypi mūsų vaikščiojimo ypatybėje: žmogus, priešingai nei dauguma gyvūnų, vaikšto dvejomis kojomis, t.y. jo padėtis visuomet vertikali, o tai sąlygoja netolygų apkrovų raumenims pasiskirstymą. Negana to, didžioji dalis žmonių išsiugdę prastos laikysenos įpročius, kurie tiesiogiai paveikia raumenis ir sukelia spazmus.

Kas vyksta tuo metu? Staiga kojose arba nugaroje juntamas stiprus skausmas, kuris dar labiau sustiprėja pajudėjus. Skausmo vietoje raumuo yra įsitempęs. Dažniausia tokio skausmo priežastis – nervo užspaudimas tam tikro stuburo slankstelio lygyje. Reaguodamas į tai, organizmas bando nustatyti pažeistą vietą ir sukurti vadinamąjį “raumenų korsetą”. Taigi raumenų spazmai tampa tarsi natūraliu fiziologiniu gipsu pažeistai vietai. Tačiau skausmas tik sustiprėja, taip sukurdamas užburtą ratą.

Jei mėšlungis kankina nuolatos, reikėtų apsilankyti pas neurologą. Norėdamas nustatyti diagnozę, jis paskirs rentgeną, magnetinį rezonansą ar kompiuterinę tomografiją. Tuo tarpu palengvinti skausmus padės poilsis ir nesteroidiniai prieš uždegiminiai vaistai ar tepalai.

Kartais pasitaiko, kad ima skaudėti ne tik spazmuojantį raumenį, bet ir viską aplink, taigi iš karto net sunku nustatyti skausmo epicentrą. Jei paspausite ties skausmo epicentru, jis sustiprės ir išplis į kitas vietas. Tai – lėtiniai spazmai, kurie atsiranda dažniau nei spontaniški ir įprastai trunka ilgiau. Labai dažnai lėtiniai spazmai pasireiškia kaip traumų ar nušalimo pasekmė, tačiau priežastis gali slypėti ir įvairiose ligose. Tokiu atveju būtina kuo skubiau atlikti tyrimus ir pradėti gydymą. Gydytojas neurologas gali skirti ultragarsinį raumenų tyrimą ar elektromiografiją. Jei traumos ir nušalimai atmesti, tuomet prireiks kompleksinių tyrimų: vidinių organų ultragarso, krūtinės ląstos rentgenogramos, magnetinio stuburo rezonanso ir jei prireiks – viso kūno tomografinio skanavimo. Numalšinti skausmus padės nesteroidiniai prieš uždegiminiai vaistai ir raumenis atpalaiduojantys tepalai.

2 psl. »

Komentarai (3)

Vasilijus 2016-01-03 23:31
Geras..
šiaip 2012-12-28 12:14
kalcis geriausiai įsisavinamas su vitaminu D
Riurka 2012-02-13 17:17
Man dažnai kojas traukia mėšlungis, ypatingai miegant. Neseniai pradėjau gerti kalcio tabletes, žiūrėsiu, gal padės