Suteikite nereikalingiems daiktams antrą šansą

Suteikite nereikalingiems daiktams antrą šansą

Savo namuose turbūt rastumėte bent kelis veikiančius, tačiau jau seniai nebenaudojamus daiktus, kurių vis neprisiruošiate išmesti. Senas virdulys, stalinė lempa, žurnalai, kompiuterio klaviatūra – tai nereikalinga jums, tačiau gali praversti kitiems. Šioje vietoje abiems pusėms pagelbės vienos Amsterdamo dizaino studijos sukurtas specialus permatomas maišelis „Goedzak“.

Jums tereikia sudėti nereikalingus daiktus į šį maišelį ir palikti šiukšlių konteinerių zonoje. Praeiviai, kurie puikiai matys,  kas yra jo viduje, galės lengvai išsitraukti sudominusį daiktą ir suteikti jam „antrą šansą“. Galiausiai, jei maišelio turinys susidomėjimo nesulauks – jis bus paprasčiausiai išvežtas į sąvartyną.

Ne eilinio projekto autoriai siekia dvejopų tikslų – saugant bei tausojant aplinką kartu padėti ir vieni kitiems.  Jų manymu, daug gerų ir dar panaudojamų daiktų yra išmetama veltui, tad „Goedzak“ puikiai išspręstų šią problemą. Projektas, skatinantis antrinį daiktų panaudojimą, taip pat turėtų priminti žmonėms, kad vartoti reikia protingai ir atsakingai.

„Goedzak“ – išties įdomus sprendimas, sulaukęs daug dėmesio iš viso pasaulio. Idėjos autoriai, padėdami vietinio verslo, jau pavasarį žada atlikti „pilotinį“ tyrimą ir leisti žmonėms patiems išbandyti bei pajusti maišelių teikiamą naudą. Tikimasi, jog „Goedzak“ mada pasklis ne tik visoje šalyje, bet ir už jo ribų.

Komentarai