Suaugusiųjų stomatito gydymas

Suaugusiųjų stomatito gydymas

Klaidingas įsitikinimas, kad stomatitu serga tik vaikai, mūsų dienomis vis dar labai gajus, todėl netikėtai užklupus šiai ligai, žmogus pasimeta. Suaugusieji bando gydytis tais pačiais metodais, kokiais gydomi ir vaikai, tačiau nesėkmingai. Kodėl? Priežastis labai paprasta – suaugusiųjų stomatitas skiriasi, yra šiek tiek kitoks, todėl ir priemonių reikia imtis kitų.

Suaugusiųjų stomatito ypatybės

Dalis suaugusiųjų ir vaikų stomatito priežasčių sutampa. Dažniausiai ligą sukelia įvairios traumos burnoje arba infekcijos (įskaitant ir herpeso virusą), tačiau brandesniame amžiuje prisideda ir kai kurie kiti faktoriai. Neretai prie ligos vystymosi prisideda virškinimo ir endokrininės sistemos sutrikimai – tokiu atveju gydyti tenka kompleksiškai ir nuosekliai.

Suaugusiųjų stomatito simptomai šiek tiek skiriasi. Ligos pradžioje:

 

  • Valgant juntamas aštrus skausmas (vaikų atveju skausmas jaučiamas, kai liga jau būna gerokai pažengusi);
  • Atsiranda opelių, kurios šį skausmą ir sukelia;
  • Temperatūra staiga pakyla iki 40 laipsnių;
  • Padidėja limfmazgiai (vaikams šis simptomas būdingas tik kai kada).


Jeigu pajutote pirmuosius stomatito simptomus, ligą reikia pradėti gydyti nedelsiant. Pirmas dalykas, kurį turite padaryti – kreiptis į savo gydytoją, kad nustatytų stomatito tipą. Jų gali būti keli:

 

  • Katarinis stomatitas – kyla nesilaikant burnos ertmės higienos;
  • Opinis stomatitas – katarinio stomatito stadija, kuriai būdingi augantys ligos židiniai;
  • Aftinis stomatitas – ypatingų virusinių infekcijų pasekmė. Būdingas staigus temperatūros šoktelėjimas ligos pradžioje.


Savaime suprantama, suaugusiųjų stomatito gydymas priklauso nuo ligos pobūdžio. Kiekvienu iš šių trijų atvejų jis yra skirtingas.

2 psl. »

Komentarai (1)

grazina 2013-03-06 10:07
70m.ant liežuvio dešinėje pusėje skaudamos pūslės, gerklės plote jaučiamas gyziukas