Strazdanų balinimas

Strazdanų balinimas

Senovėje buvo sakoma, kad strazdanos – tai jaunystės požymis. Nors pastaruoju metu strazdanos laikomos labai patraukliu išvaizdos priedu, vis dėl to jų turinčios merginos bei moterys dažniausiai nesidžiaugia. Mūsų nuomone dėl to nereiktų nerimauti, tačiau jei strazdanėlės jums trukdo, galite pabandyti jas panaikinti.

Kada atsiranda strazdanos?

Pirmą kartą ant veido strazdanų atsiranda  4 – 5 metukų vaikams, vėliau jų gerokai sumažėja. Žiemą strazdanėlės tampa ne tokios pastebimos, o kai kuriems ir visai išnyksta, tačiau vos tik veidą pakaitina pirmieji šilti saulės spinduliai – jos kaip mat paryškėja. Strazdanų ryškumas priklauso nuo odos tipo. Pirmo ar antro tipo oda jautresnė saulės spnduliams, todėl šviesiaplaukių ir rusvaplaukių mėlynakių odą dažniausiai nuberia strazdanos. Jų ryškumas taip pat priklauso ir nuo to, kiek ilgai būnama saulėje, ar naudojami apsauginiai kremai. Taip pat strazdanos gali išryškėti ir po soliariumo; naudojant netinkamas kosmetikos priemones, nuo kai kurių medikamentų.

Apsauginiai ir balinamieji kremai

Saulėtuoju metų periodu reikia naudoti apsauginius kremus, kurių UV filtras itin didelis. Kadangi strazdanos išryškėja nuo saulės, tad siekiant sumažinti jų skaičių rekomenduojama naudoti kosmetiką praturtintą vitaminu C, vaisių rūgštimis, greipfrutų, petražolių, vynuogių ekstraktais. Citrina – viena veiksmingiausių priemonių, norint išbalinti strazdanas. Patartina du kartus per savaitę valyti veidą su tamponėliu suvilgytu citrinos sultyse. Šis rezultatas jau bus matomas po mėnesio. Geriausia strazdanas balinti rudenį arba žiemą, nes pavasarį balinimo procedūros ne tokios veiksmingos. Svarbu, kad balinamųjų kremų nenaudotumėte pavasarį, nes tada saulė odą veikia dar stipriau, suformuodama sunkiai išgydomas pigmentines dėmes. Taip pat strazdanas pašalinti padeda agurkas: perpjautu agurku aptrinti veidą ir po 5-10 min. nusiprausti šiltu vandeniu. Strazdanas balinančios kaukės taip pat veiksmingos, tačiau nepersistenkite – tokių kaukių nepatariama naudoti dažniau nei vieną kartą per savaitę.

2 psl. »

Komentarai (7)

Loreta 2013-04-24 08:28
Cia puikus budai surasyti kaip ju atsikratyti
http://zinaukaip.lt/grozis/makiazas/kaip-atsikratyti-strazdanu/
laura 2012-08-17 19:57
man tai atsirado kai buvau 9-10m
Lukrecija 2012-06-11 22:31
Man tai toku metu net niekada nebuvo
Kamile 2012-05-11 20:13
As turiu strazdanu ir man jos tikrai netrugdo. Bet tokie straipsniai ir privercia zmones kompleksuoti del ju.
indre 2012-05-03 21:41
man irgi grazu nes mano dukrytes strazdaneles, jos pyksta ,mokykloj jas erzina,uzaugs gal isibalins,jos nereaguoja i mano pasakymus kad kiekvienas savaip grazus,jei ji strazdanota vadinas taip turi buti,daug kas gali dazytis bet taip kaip atrodo strazdaneles niekam nepavyks padaryti.
... 2012-03-31 15:47
paauglysteje labai pergyvenau del strazdanu,turiu ju nemazai,bet laikui begant susitaikiau su ta mintim kad ju yra ir bus ir dabar man jos netrukdo..aisku noretusi grazios lygios odos be jokiu demiu bet kaip yra taip gerai..del stazdanu demesio susilaukiu tikrai ne maziau
Simonas 2012-03-26 20:42
O man tai gražu strazdanėlės :) Merginos, nebalinkite tų veidų, juk strazdanos labai puošia ir suteikia žavesio