Sportas gryname ore – ne tik maloniau, bet ir naudingiau

Sportas gryname ore – ne tik maloniau, bet ir naudingiau

Vasarą sportuoti patalpoje turbūt norisi mažiausiai, todėl tokiu atveju geriau rinktis sportą gryname ore. Tai ne tik maloniau, bet ir gali padaryti treniruotes paversti efektyvesnes ir padėti greičiau atsikratyti nereikalingų kilogramų. Treneris Rimas Petraitis įvardina, kodėl vasarą sporto salę gerai iškeisti į gryną orą ir kaip pirmuosius žingsnius žengti pradedantiesiems.
 
„Pirmiausia, renkantis sportuoti gryname ore, stenkitės tam atrasti vietą, kuri būtų kuo toliau nuo intensyvaus automobilių eismo. Tai vienas iš svarbiausių kriterijų, kadangi sportuodami pradedame giliau kvėpuoti ir taip į organizmą gali patekti daugiau teršalų. Be to, treniruotės metu jūsų neblaškys nuolatinis triukšmas ir galėsite susitelkti tik į save. Tam puikiai tinka parkai, miškai ar kitos nuošalesnės vietos“, – kalba Rimas Petraitis.
 
Daugiau energijos ir didesnis produktyvumas darbe
 
Trenerio teigimu, sportas lauko sąlygomis yra pranašesnis tuo, kad ore yra daugiau deguonies, kuris reikalingas energijos gamybos procesuose. Taip pat sportuojant lauke nuovargis pasijaučia kur kas vėliau, nei treniruojantis sporto salėje.
 
„Gamta, jos įvairovė taip pat skatina smegenis domėtis aplinka ir taip mes daug lengviau atsipalaiduojame nuo darbų rutinos, kasdienės įtampos ir streso. Sportas lauke suteikia daugiau optimizmo, didina energiją ir vėliau mums padeda lengviau susikaupti kasdieniame darbe bei dirbti produktyviau.
 
Treniruotes lauke ypatingai rekomenduočiau dirbantiems ofisuose, kur kasdien būnama itin ribotoje aplinkoje. Tokioje vietoje tiek žvilgsnis, tiek kūno padėtis, galima sakyti, visą dieną yra prikaustyti prie kompiuterio ar darbo stalo, tad judėjimas gryname ore tampa, tiesiog, būtinu“, – pataria pašnekovas.

2 psl. »

Komentarai