Spirulina – pagalba išsekusiam organizmui

Spirulina – pagalba išsekusiam organizmui

Pastaraisiais dešimtmečiais, pasaulyje išaugo dumblių Spirulina platensis ir Chlorella suvartojimas. Susidomėjimas  maistingaisiais dumbliais kyla, dėl ypač daug juose randamų maistinių medžiagų. Dumbliai, kaip vaisiai ir daržovės, gaunamą sulės energiją paverčia ją į vitaminus, pigmentus ir kitas biologiškai aktyvias medžiagas. Žmogaus organizmas puikiai pasisavina baltymus, vitaminus, mineralus esančius šiuose dumbliuose, kurie yra reikalingi normaliai žmogaus organizmo veiklai palaikyti. Valgant dumblius ištisus metus, organizmas nepatiria tokio stipraus sezonų kaitos poveikio. Melsvadumblis Spirulina platensis – sukaupęs daugiau nei 50 žmogaus organizmui reikalingų biologiškai aktyvių medžiagų: vitaminų, mineralų, nepakeičiamųjų amino rūgščių, riebalų rūgščių, pigmentų.

Spirulinos maistines savybes nagrinėjusi bendrosios praktikos gydytoja Violeta Janėnaitė patvirtina, kad šio melsvadumblio nauda žmogaus organizmui pastebėta labai seniai. „Nuo senų laikų buvo vartojama saulėje išdžiovinta spirulina, o tose apylinkėse, kur ji auga natūraliai, pastebėta, jog žmonių gyvenimo trukmė yra ilgesnė ir jie sveikesni“, – teigia V. Janėnaitė.
 
Šiuo metu spiruliną augina ir vartoja daugiau kaip 60 pasaulio šalių (JAV, Izraelis, Japonija, Brazilija, Indija, D. Britanija ir kt). Japonijoje apie 45 proc. gyventojų nuolat vartoja spiruliną kaip biologinį maisto papildą, kadangi šis valo organizmą nuo radiacijos poveikio ir sunkiųjų metalų.
 
Spirulinos sudėtyje yra daugiau nei 50 biologiškai aktyvių medžiagų, reikalingų žmogaus organizmui. Baltymai sudaro 60 – 70 procentų, ji turi 18 amino rūgščių, iš kurių 7 yra nepakeičiamos – jų žmogaus organizmas negali pasigaminti pats ir privalo gauti su maistu, vitaminų B1, B2, B5, B6, B9, A, E, C, PP, mikroelementų – geležies, jodo, kalcio, natrio, kalio, vario, magnio, mangano, cinko, fosforo, seleno, vanadžio, nesočiųjų rūgščių, pigmentų - beta karotino, fikocianino ir chlorofilo bei kitų medžiagų.

2 psl. »

Komentarai (7)

agne 2021-01-08 09:40
Naudoju,bet mane pykina ju kvapas,prisiverciu isgert su jogurtu.Ypatingo poveikio nepajauciau.
spirulina 2014-11-27 15:24
nebandziau lietuvoje augintos spirulinos, bet efarmoje perku nuolat is vokietijos atveztą. nesaskyciau, kad stebuklas kazkoks, taciau manau, kad geriau uz sintetinius vitaminus..
Tiesiog Aš .. 2013-12-24 02:37
Manau priklauso nuo kokybės,teko vienos gurkšneli paragauti,tai energijos "bomba",tad nusipirkau iš sveikuoliu parduotuves tikėdamasi tokio pat efekto,deja..nieko panašaus !
irena 2013-03-29 17:00
as naudojau Spirulina 2metus.bet kazkokio poveikio nepajutau.Kaip sirgau daznai virusiniais susirgimais,taip ir sergu.I metus po 4 ,5 kartusTai kaip dabar tiketi.O juk brangiai kainuoja!
Indre 2012-06-26 10:13
Ar spirulina galima vartoti besilaukiancioms moterim? Jei taip, tai uo kokio nestumo menesio ir kokia rekomenduojama doze per diena?
ne 2012-04-12 22:02
as zinau kad mano suns kaulai dantims valyti yra su spirulina :D tokios zalios juosteles
mija 2012-04-12 22:02
kazkokius papildus turiu su spirulina