Specialistė pasidalino patarimais, kaip turėti sveikas akis

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Specialistė pasidalino patarimais, kaip turėti sveikas akis

Prieš šaltąjį metų laiką esame linkę susirūpinti savo sveikata. Laidos „Sveikata.lt“ komanda ir optikos salonas „Fielmann“ primena, kad šiuo metu reikėtų nepamiršti ir akių sveikatos.

 

Atėjus rudeniui vis daugiau laiko praleidžiame prie knygų ar kompiuterio, tad akims tenka gerokai didesnis krūvis. Dažnas žmogus skundžiasi pavargusiomis bei išsausėjusiomis akimis.  Optometrijos specialistė Laimute Žandauskienė sako, kad nereikėtų laukti, kol akys nuo per didelio nuovargio išsausės, ar dar blogiau – prasidės įvairios infekcijos. Akis reikėtų tikrinti periodiškai. Šiandien patikrą galima atlikti ir optikos salonuose, nes tai yra asmens sveikatos priežiūros įstaigos. Optikų tikslas - ankstyva ligų prevencija. Atliekant regos patikrą specialistai ne tik įvertina regos aštrumą, bet taip pat apžiūri ir priekinį akies segmentą, o radus pakitimus rekomenduoja gydytojo oftalmologo konsultaciją ir išsamų akių tyrimą.

 

Ne mažiau svarbu yra sukurti akims draugišką darbo aplinką. Dalinamės keliais patarimais:

 

  • Pirmiausia svarbu pasirūpinti tinkamu apšvietimu. Patalpoje, kurioje dirbama, turėtų būti kuo daugiau natūralios dienos šviesos, tad darbo stalą rekomenduojama statyti šalia lango. 
  • Antras ne mažiau svarbus dalykas – atstumas tarp akių ir kompiuterio ekrano. Ekranas turėtų stovėti maždaug 50  cm atstumu  nuo akių ir būti žemiau akių lygio, kad į ekraną būtų žiūrima nuleistais vokais.
  • Trečias labai svarbus patarimas – darbo bei poilsio rėžimas.

 

Šias taisykles svarbu derinti su reguliaria akių patikra, kadangi tik tokiu būdu galima užkirsti kelią įvairioms akių ligoms.

 

O kokių akinių reikia tiems, kurie daug laiko praleidžia prie kompiuterio? Žiūrėkite laidos „Sveikata.lt“ rubrikoje „Matyk raiškiai“: https://play.tv3.lt/clips/sveikatalt-matyk-raiskiai,clip-3311509!

Komentarai

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas