Soda: kelios gudrybės ir patarimai

Soda: kelios gudrybės ir patarimai

Soda turi daugybę panaudojimo būdų – ją galima dėti į tešlą, kai baigiasi kepimo milteliai, neutralizuoti ja nemalonius šaldytuvo kvapus, suminkštinti dantų apnašas, išsibalinti dantis ir sumažinti jų jautrumą... Ir tai dar ne viskas.
 
Soda gali būti naudojama kaip natūralus dezodorantas. Sumaišykite ją su trupučiu vandens, kad išeitų košelė, ir pasitepkite pažastis. Nuo prakaitavimo neapsaugos, tačiau kvapo ir dėmių nebus.
 
Balinamoji dantų pasta. Į nedidelį dubenėlį įberkite šaukštą sodos, įlašinkite kelis lašus vandens ir 5 lašus vandenilio peroksido. Gerai išmaišykite ir naudokite kaip pastą. Gerai išskalaukite. Piktnaudžiauti šia priemone negalima – užteks karto ar dviejų per savaitę.
 
Sausas šampūnas. Saikingai užberkite sodos ant plaukų šaknų, patrinkite sausu rankšluosčiu, pakratykite plaukus ir iššukuokite – jie atrodys švaresni, ne tokie sulipę. Tinka, kai kur nors skubate.
 
Soda – nebloga plaukų plovimo priemonė. Sodos tirpalas naudojamas kaip šampūno pakaitas. Arba galima tiesiog įberti truputį sodos į šampūną ir išsiplauti galvą kaip paprastai – soda gerai pašalins priemonių likučius nuo jūsų plaukų.
 
Odos šveitiklis. Iš sodos ir vandens pasidarykite košelę. Ištepkite ja veidą, rankas, pamasažuokite ir nuplaukite – tokia priemonė sušvelnins odą, pašalins negyvas ir suragėjusias odos ląsteles.
 
Atpalaiduojamoji vonia. Sumaišykite sodą su jūros druska, įsilašinkite mėgstamo eterinio aliejaus (raminamuoju poveikiu pasižymi, pavyzdžiui, levandų ar jazminų eteriniai aliejai) ir ištirpinkite vonioje. Pagulėkite joje apie 20 min.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.

Kitas faktas