Šlapimo pūslės uždegimo simptomai, priežastys ir gydymas

Šlapimo pūslės uždegimo simptomai, priežastys ir gydymas

Vargina nuolatinis noras šlapintis, tačiau tai darydami jaučiate skausmą, kankina pilvo skausmai, o galbūt šlapime pastebėjote kraujo arba jis pasidarė tamsus ir drumstas? Šie simptomai signalizuoja apie nemalonią ir gana sunkiai išgydomą ligą – šlapimo pūslės uždegimą (cistitą), kuri gali būti ūmi (pasireiškianti staiga) arba lėtinė (besikartojanti).

Šlapimo pūslės uždegimo atsiradimo priežastys

Šlapimo pūslės uždegimą sukelia bakterijos, kartais grybeliai, virusai ar pirmuonys. Taip pat cistito sukėlėju gali būti ir lytiniu keliu plintančios bakterijos, kurios lytinių santykių metu gali būti įneštos į moterų šlapimo pūslę ir sukelti šlapimo pūslės uždegimą. Šia liga ypač lengvai ir dvigubai dažniau nei vyrai serga moterys. To priežastis – anatominė. Moterų šlaplės kanalas, esantis prie išangės – trumpesnis nei vyrų, vadinasi bakterijoms, randamoms žmogaus išangėje, lengviau patekti į šlapimo takus. Ir vis tik, šia liga suserga tiek dailiosios, tiek stipriosios lyties atstovai.

Apskritai, šlapimo pūslės mikrofloroje bakterijų nėra, tad šlapimas yra sterilus. Normalioms sąlygoms esant, bakterijoms patekus į šlapimo takus stipri imuninė sistema greitai sureaguoja į svetimkūnius ir sėkmingai su jais susidoroja, todėl šlapimo pūslės uždegimas neišsivysto. Tačiau žiemą ir rudenį, kuomet šalta ir drėgna, rizika susirgti padidėja dvigubai, taip pat riziką didina pervargimas, šlapimo stazė, mechaninis gleivinės pažeidimas, nes susilpnėja imunitetas ir jo galimybės kovoti su bakterijomis. Tokiu metu imuninė sistema nebesusitvarko su į šlapimo takus patekusiais svetimkūniais, kurie pradeda daugintis, taip sukeldami uždegimą.

2 psl. »

Komentarai (1)

vilius 2016-04-17 14:29
šlappūslės uždegimo neišgydysit negydydami bendro orgamizmo susirgimo-kvepavimo sist inkstų geldelių,virškinimo sist,to nedarydami įvarysit žmogui cgronišką pūslės uždegimą

Ar žinote, kad...

60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą

Kitas faktas