Šlapimo nelaikymas: priemonės, galinčios pagelbėti kiekvienam

Šlapimo nelaikymas: priemonės, galinčios pagelbėti kiekvienam

Laidoje „Sveikata.lt“ kalbame temomis, apie kurias paprastai vengiama kalbėti. Viena iš tokių – šlapimo nelaikymas, kuriuo skundžiasi tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Šį sekmadienį kviečiame jus paklausyti apie sprendimo būdus bei priemones, galinčias pagelbėti kiekvienam, susiduriančiam su šia problema.

 

Lietuvoje vis dar populiarus mitas, kad šlapimo nelaikymas yra vyresnio amžiaus žmonių problema. Laidos viešnia, slaugytoja Jurga Valery teigia, kad tai nėra tiesa ir su šlapimo nelaikymu gali susidurti įvairaus amžiaus žmonės: „Su šia problema susiduria tiek jauni, tiek brandūs asmenys. Pavyzdžiui, vaikai, ikimokykliniame arba mokykliniame amžiuje, gali susidurti su šlapimo nelaikymu naktį. Taip pat nėščios moterys, kurios skaičiuoja paskutinius nėštumo mėnesius, ypač jei vaisius didelis, arba laukiasi daugiau nei vieno vaikelio. Tai laikina, bet tai yra problema“.

 

Ši tema yra jautri, nes dėl šlapimo nelaikymo kenčia žmogaus savivertė: „Žmogus pradeda pergyventi, bijoti kontakto su kitais žmonėmis. Bijo reikšti savo emocijas, juoktis, žaisti žaidimus ar netgi nusičiaudėti. Vyresnio amžiaus žmonės pradeda bijoti eiti į renginius, nutolti nuo namų. Jei kalbame apie paauglių naktinį šlapimo nelaikymą, tai toks vaikas gali bijoti nakvoti ne namuose, pavyzdžiui, atsisakyti vykti pas senelius ar klasės ekskursiją per naktį. Žmonės jautriai reaguoja į šlapimo nelaikymą, todėl susikuria sau socialinę atskirtį“ – teigia slaugytoja.

 

Plačiau apie šlapimo nelaikymo problemą ir jos sprendimo būdą – jau šį sekmadieni, 9 val. ryte, laidoje „Sveikata.lt“ per TV3 televiziją!

Komentarai

Ar žinote, kad...

Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.

Kitas faktas