Sklaidome mitus apie dietas

Sklaidome mitus apie dietas

Ne paslaptis, kad kiekvienos epochos metu buvo savitas grožio supratimas. Šiais laikais dauguma su nuostaba žiūrime į Rubenso tapybą, kurioje pavaizduotos apvalainos moteriškės ir negalime patikėti, kad kadaise buvo laikai, kuomet kraują kaitindavo būtent jos, o ne lieknos it smilgos gražuolės, kurios, tiesą sakant, tais laikais buvo laikomos paprasčiausiai ligotomis.

Taip, šiais liekno kūno kulto laikais, net ir keli papildomi kilogramai laikomi tarsi kažkuo gėdingu. Taigi nenuostabu, kad žiniasklaida tiesiog mirga nuo įvairių lieknėjimo preparatų reklamos, kuriuose „išganingų“ patarimų nevengia žarstyti ir vietinio bei pasaulinio lygio žvaigždės. Pasižiūrime keletą efektingai atrodančių „prieš“ ir „po“ nuotraukų, paskaitome apie lengvai numestus kelis, o kartais net ir kelias dešimtis kilogramų, ir aklai griebiamės tų „stebuklingųjų“ dietų, kurios tariamai padėjo kitiems. Na gerai, išlikime sąžiningi iki galo: taip, dietos iš tiesų padeda atsikratyti svorio, tačiau jei vienoje svarstyklių pusėje pakabintume dietas, o kitoje sveikatą – dažniausiai rezultatai būtų tikrai ne sveikatos naudai. Kas gi dėl to kaltas? Greičiausiai – visuomenėje įsišakniję mitai apie svorio metimą. Būtent juos ir aptarsime šiame straipsnyje.

Pirmas mitas: geriausia dieta yra ta, kuri padeda greitai numesti svorio. Specialistai vienu balsu tvirtina, kad tokios dietos kaip tik visai neefektyvios. Negana to, tokių dietų laikymasis įprastai susijęs su maisto kiekio arba maisto produktų ribojimu, taigi toli gražu neugdo teisingos mitybos įpročių. Išvada: greitai numesite ir dar greičiau priaugsite.

Antras mitas: dauguma dietų yra universalios, ir tinkamai laikantis nurodymų, gali padėti visiems. Visi mitybos specialistai patvirtins, kad universalios dietos neegzistuoja, nes tinkamų maisto produktų parinkimas yra labai individualus. Kiekvieno žmogaus organizmo savybės yra skirtingos, todėl vienam labiausiai tiks griežta dieta, o kitam – ne. Nepamirškime ir to, kad kiekvieno žmogaus organizmas skirtingai toleruoja maisto produktus, o tai labai įtakoja dietos veiksmingumą.

2 psl. »

Komentarai (4)

Nesvarbu 2012-06-20 21:12
Apie visas probelmu visems buna del višvorio
siiii 2012-02-20 21:17
Na, dėl badavimo galima ginčytis. Vienos dienos iškrova organizmui nekenkia.
Laima 2012-02-20 19:19
Visos tos trumpalaikės dietos nėra veiksmingos. Reikia sureguliuoti mityba ir fizines apkrovas - čia vienintelis būdas, padedantis ilgam laikui atsikratyti svorio.
Ziva 2012-02-20 19:17
Turejau 20 kg anstvori. Isbandziau visas dietas ir nieko, svoris tuoj pat sugrizo. Tuomet nusprendziau kardinaliai pakeisti mitybos iprocius ir pradejau maitintis reguliariai, saujos dydzio porcijomis. Per pusantru metu numeciau 20 kg

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas