Savaitei atostogų reikia 10 dienų

Savaitei atostogų reikia 10 dienų

Vasara – pats atostogų įkarštis, tačiau psichologai įspėja, kad jeigu ketinate ilsėtis tik vieną savaitę, atostogoms jums reikės bent 10 dienų. Esmė ta, kad per pirmąsias tris dienas organizmas prisitaiko prie naujų sąlygų, tad tik ketvirtąją žmogus gali visiškai atitrūkti nuo savo rūpesčių ir darbų bei atsipalaiduoti.

Britanijos praktika rodo, kad kas penktas darbuotojas iš atostogų grįžta anksčiau laiko. Taip nutinka dėl daugelio priežasčių: aplinkybės susiklosto taip, kad atostogas tenka nutraukti, darbe iškyla problemų, tenka ką nors pavaduoti ir panašiai. Kas septintas nenori ilgai ilsėtis dėl prastų finansinių reikalų. Kas ketvirtas darbo pasiima atostogoms, o trečdalis nenustoja mąstyti apie darbą netgi atostogaudami.

Vis dėlto kas trečias pripažįsta, kad po to dirbti tampa daug lengviau. Tačiau, kaip teigia psichologai, toks efektas ilgai netrunka – viso labo dvi ar tris savaites. Jeigu norite padidinti savo darbo produktyvumą, turėtumėte paimti dar keletą papildomų dienų.

Komentarai (2)

hmm.. 2013-06-28 18:38
jaunystėje tik po trijų savaičių atostogų atsipalaiduodavau visiškai, jausdavausi kaip pūkuose, visiškas relaksas. Tokioje būsenoje pabuvęs dar apie savaitę, grįždavau pilnai pailsėjęs. Su žmona nepailsėsi net per mėnesį. :)
robertas 2012-07-14 09:52
tikrai taip

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas