Sąnarių skausmus kenčiantys lietuviai retai pasitelkia šiuolaikinius gydymo metodus

Sąnarių skausmus kenčiantys lietuviai retai pasitelkia šiuolaikinius gydymo metodus
gyd. Paulius Grigas

Su sąnarių skausmais susiduria dažnas, tarp jų ir vis jaunesni žmonės. To priežastys gali būti įvairios – nuo patirtos traumos, paveldimumo iki natūralaus sąnarių dėvėjimosi. Ypač svarbu laiku imtis problemos sprendimo – nelaukti, kol skausmas taps nepakeliamas, o operacija neišvengiama. Pasak gydytojo ortopedo–traumatologo Pauliaus Grigo, sąnarių skausmą reikia gydyti kompleksiškai, be to, per retai išnaudojamas naujoviškas metodas – „Orthokine“ terapija.

„Tiek visame pasaulyje, tiek Lietuvoje sąnarių skausmas, peraugantis į rimtas ligas – artrozę ar artritą, yra dažnas reiškinys. Neįsivaizduojate, kiek daug sutinku pacientų, kurie ateina jau su progresuojančia liga, kai jau trečia ar net ketvirta osteoartrito stadija ir sąnario kremzlė praktiškai sunykusi. Tokiu atveju vienintelė išeitis gali būti tik sąnario endoprotezavimo operacija, – sako „InMedica“ klinikos gydytojas P. Grigas. – Labai norisi paskatinti žmones nelaukti, nekentėti. Viena pagrindinių klaidų yra galvoti, kad reguliariai pasikartojantis sąnarių skausmas nejudant ims ir praeis. Arba nuolat vartoti vaistus nuo skausmo. Prarandate tik laiko, o problema lieka nesprendžiama.“

Pasak gydytojo, sąnarių sutrikimai ar ligos turi būti gydomos kompleksiškai – vienu metu taikant kelis skirtingus gydymo metodus. „Iš medicininės pusės tai gali būti gydymas vaistai, kurių pagrindinis tikslas numalšinti skausmą ir uždegimą. Taip pat daugeliu atveju taikoma fizioterapija – užsiimti fizine veikla būtina. Didele įtaką sąnarių būklei turi ir svoris – antsvoris apsunkina jų darbą. Norint išvengti šių problemų, reikia stengtis palaikyti normalų svorį, stengtis gyventi aktyviau.“

2 psl. »

Komentarai