Rojaus kampelis Žemėje ir mūsų laikų Robinzonas

Rojaus kampelis Žemėje ir mūsų laikų Robinzonas

Daugelis iš mūsų vaikystėje bent retkarčiais pasvajodavo atsidurti negyvenamoje saloje ir patirti daugybę įvairiausių nuotykių. Brendono Grimshaw svajonė išsipildė – maždaug prieš 40 metų jis apsigyveno Muaen saloje, esančioje Indijos vandenyne, ir rado prieglobstį gamtoje.

Septintajame dešimtmetyje Brendonas vienos iš savo komandiruočių metu pirmą kartą atsidūrė Seišeliuose ir suprato, kad likusį savo gyvenimą nori praleisti čia. Tais laikais įstatymai leido nusipirkti nors ir visą salą (dabar galima tik ilgalaikė nuoma), ir anglas nepraleido tokios galimybės. Persikraustęs jis išsikėlė sau tikslą surasti ankstesnius šios salos gyventojus. Ir rado – kreolą Rene Lafortuna, augusį čia iki 10 metų. Vyrui taip patiko bendrauti su anglu, kad jis metė žmoną ir vaikus, ir grįžo į savo gimtąsias vietas.

Brendonas ir Rene rado bendrą kalbą, įdėjo labai daug pastangų, kad apsaugotų vietinę florą ir fauną. Jie pasodino apie 16 000 medžių, be to, Brendomas gretimoje saloje nusipirko keletą vėžlių – dabar jų yra apie 120. Kiekvienas iš jų pažymėtas, kad būtų lengviau sekti migraciją ir apsaugoti nuo brakonierių. Na, o paukščiai – jų per tą laiką, kaip čia apsigyveno Brendonas ir Rene, saloje atsirado per 2000.

Brendono pastangos buvo įvertintos – 2008 metais sala gavo nacionalinio parko satusą. Dabar čia atkeliauja daug turizmo mėgėjų, sala ir vėl tampa gyvenama. Žinoma, šiuolaikinis Robinzonas pavargsta nuo lankytojų, tačiau jis įkūrė fondą, į kurį pervedami pinigai salos išlaikymui.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas