Rizikos grupės: kas dažniausiai serga hemorojumi?

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Rizikos grupės: kas dažniausiai serga hemorojumi?
@ Shutterstock

Su hemorojumi susiduria daugiau nei pusė suaugusių žmonių ir nors ši liga skirtingiems žmonėms gali pasireikšti skirtingais simptomais, hemorojaus sukeliamus negalavimus atpažinti paprasta. 

 

Ši proktologinė liga pasireiškia tokiais simptomais, kaip analinės išskyros, niežėjimas, deginimas išangės srityje, tiesiosios žarnos prolapsas arba kraujavimas. Išskiriamos kelios rizikos grupės, kurios turi didesnę riziką susirgti hemorojumi. 

 

Didžiausia rizika – nėščioms 

 

Didelė hemorojaus rizika kyla nėščioms moterims – paplitimas tarp nėščiųjų svyruoja nuo 25 proc. iki 35 proc. Iš jų 85 proc. nėščiųjų patiria hemorojaus simptomų trečiame nėštumo trimestre. 

 

Vis dėlto, specialistai ramina, kad hemorojus nėštumo metu – natūralu, kadangi augant vaisiui kraujo tekėjimas iš mažojo dubens prastėja, didėjanti gimda pradeda spausti žarnyną, kraujagysles, taip išangėje sutrikdoma kraujotaka, kas ir iššaukia hemorojaus atsiradimą. 

 

Taip pat moterims, sergančioms hemorojumi ar turinčioms polinkį į šią ligą, nėštumas paūmina hemorojaus simptomus. 

 

Kitos rizikos grupės 

 

Kiti asmenys, kuriems yra ypatinga rizika sirgti hemorojumi: pagyvenę žmonės ir žmonės, kurių kūno masės indeksas yra didelis. Pastariesiems dėl didelio svorio užspaudžiamos kraujagyslės, esančios išangėje ir storojoje žarnoje, kas ir paskatina hemorojaus atsiradimą. 

 

Pirmosiose hemorojaus stadijose ligos gydymui paprastai taikomi mitybos ir gyvenimo būdo pokyčiai, kurie derinami ir su kitais gydymo būdais, pavyzdžiui, medicininių preparatų vartojimu. 

 

Keičiant mitybos įpročius, rekomenduojama į savo mitybos racioną įtraukti skaidulomis praturtintus produktus, kasdien gerti daug skysčių. Taip pat pasyvų laisvalaikį keisti į aktyvų: dažniau pasivaikščioti, mankštintis, užsiimti sportu ar kita mėgstama aktyvia veikla. 

 

Prie visų šių mitybos ir gyvensenos pokyčių renkantis ir medicininį gydymą, pavyzdžiui, Tribenozido + lidokaino (Procto-Glyvenol® žvakutes arba tiesiosios žarnos kremo derinį, tikėtina, kad nemalonius hemorojaus sukeliamus simptomus galėsite pamiršti. 

 

Atlikti tyrimai leidžia rekomenduoti šį derinį kaip greitą, veiksmingą ir saugų vaistą hemorojui gydyti pradinėse stadijose. Šis vaistas jau dešimtmečius naudojamas ligai gydyti, o jo veiksmingumą ir saugumą patvirtina keletas gerai atliktų tyrimų bei didelė klinikinė patirtis.

Komentarai