Pristatytas pirmasis nacionalinis rūšiavimo konteinerių žemėlapis

Pristatytas pirmasis nacionalinis rūšiavimo konteinerių žemėlapis

Remiantis Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimu, vos dešimtadalis žmonių rūšiuoja buitines atliekas. Tik nedidelė dalis jų tai daro teisingai, o beveik pusė (47 %) net nežino, kaip atrinkti ir paskirstyti perdirbamas šiukšles. Siekdama paskatinti Lietuvos gyventojus rūšiuoti antrines žaliavas, kompanija „Tetra Pak“ visuomenei pristatė pirmą Lietuvoje nacionalinį buityje susidarančių antrinių žaliavų rūšiavimo konteinerių žemėlapį Rūšiuojam.lt (www.rūšiuojam.lt).

Naujoje internetinėje svetainėje kiekvienas Lietuvos gyventojas sužinos, kur arčiausiai namų išdėstyti antrinių žaliavų rūšiavimo konteineriai. Taip pat ras naudingų patarimų bei statistinės informacijos apie atliekų perdirbimą Lietuvoje.

„Dažnai gyventojai teisinasi, kad nerūšiuoja atliekų todėl, jog tai jiems – nepatogu: arti namų nėra specialių rūšiavimo konteinerių. Nusprendėme padėti žmonėms rasti antrinių žaliavų surinkimo vietas jiems priimtinu būdu. Rūšiuojam.lt žemėlapyje nurodyti visi Lietuvoje esantys rūšiavimo konteineriai. Sukūrę nacionalinį elektroninį žemėlapį išsiaiškinome, kad konteinerių tinklas Lietuvoje gan tankus, belieka informuoti gyventojus apie jų vietas, – sakė „Tetra Pak“ rinkodaros vadovė Baltijos šalyse Honorata Šemetienė.

Antrinių žaliavų surinkimo konteinerių žemėlapiu naudotis patogu ir paprasta. Norint sužinoti, kiek rūšiavimo aikštelių yra tam tikroje Lietuvos vietoje, pakanka paieškos laukelyje suvesti savo adresą ar gatvę, kurioje gyvenate. Žemėlapio programa automatiškai pažymės arčiausiai esančius rūšiavimo konteinerius.

Pristatant elektroninį buitinių atliekų rūšiavimo konteinerių žemėlapį siekiama sukurti aktyvią ir atsakingą bendruomenę, žinančią taisyklingo rūšiavimo principus ir skatinančią visuomenės gerovę. Pagal ES reikalavimus Lietuva kaip ir kitos ES narės iki 2020 m. privalo perdirbti ar kitaip panaudoti ne mažiau kaip 50 % buitinių atliekų. Jei jų tvarkymo sistema nepradės veikti geriau, gresia finansinės sankcijos už direktyvų nesilaikymą. Tokiu atveju nukentėtų Lietuvos gyventojai.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

40-50 % žmogaus kūno šilumos gali būti išvėdinta per galvą (be kepurės), nes galvoje yra labai daug kraujagyslių

Kitas faktas