Pratimų kompleksas sėdintiems už vairo

Pratimų kompleksas sėdintiems už vairo

Šių pratimų kompleksas tiks tiems, kurie praleidžia už vairo daug laiko ir, pavyzdžiui, dažnai įstringa kamsčiuose. Netgi automobilyje be ypatingų pastangų galima tonizuoti viso kūno raumenis. Svarbu tik tai, kad nelaikytumėte kojų ant stabdžių pedalo ir baigtumėte daryti pratimus likus kelioms sekundėms iki važiavimo, ir pamirštumėte juos, kol vėl nesustojate. Atminkite, kad nerekomenduojama mankštintis laukiant šviesoforo signalo!

Akys

Sėdint automobilyje patys paprasčiauisi pratimai, kuriuos galite atlikti, yra skirti akims. Pažiūrėkite aukštyn ir žemyn, kaskart užfiksuodami žvilgsnį porai sekundžių, tada pasižvalgykite į šonus. Kiekviena kryptimi brėžkite „liniją“ po 8–10 kartų. Po to padarykite po 6 apskritimus, sufokusuokite 5 sekundėms žvilgsnį į savo nosį ir 5 sekundes pažiūrėkite į tolį. Pakartokite 4–6 kartus. Galiausiai užsimerkite 4–5 sekundėms, tačiau nepamirškite, kad sėdite už vairo, todėl būtina iš anksto įsitikinti, kad nekeliate pavojaus savo ir aplinkinių saugumui.

Kaklas

Jeigu išlipę iš automobilio jaučiate skausmą kaklo srityje – šie pratimai yra kaip tik jums. Atremkite pakaušį į atlošą ir paspauskite su jėga. Pakartokite tiek kartų, kiek tik galite. Turite pajusti tempimą. Po to kaip galėdami labiau pasukite galvą į dešinę ir į kairę, tarytum norėtumėte pamatyti, kas yra už jūsų. Sustinkite „galutiniame taške“ porai sekundžių ir grįžkite į pradinę padėtį. Tada palankstykite galvą pirmyn ir atgal, taip pat į šonus. Atminkite, kad galvą reikia lenkti peties link, o ne atvirksčiai. Galiausiai apsukite galva ratą. Pakartokite visus pratimus į kiekvieną pusę po 4–5 kartus.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.

Kitas faktas