Praktiniai kukurūzų krakmolo panaudojimo būdai

Praktiniai kukurūzų krakmolo panaudojimo būdai

Krakmolas – gana prieštaringai vertinamas produktas – bent jau kai kalbama apie mitybą. Tačiau panaudoti jį galima ir kitoms reikmėms. Štai keli būdai.
 
Langų valymui

Krakmolas ženkliai palengvina langų valymą, kadangi gali pasitarnauti kaip natūrali šveičiamoji medžiaga. Tereikia įmaišyti truputį krakmolo į langų valymo skystį.
 
Stalo sidabro poliravimui

Įmaišykite šiek tiek krakmolo į vandenį, ir jūsų sidabriniai stalo įrankiai blizgės kaip nauji.
 
Riebalų dėmėms

Jeigu norite pašalinti riebalų dėmes nuo kilimo, pabarstykite jas krakmolu. Kai riebalai susigers, tiesiog išsiurbkite. Jeigu dėmė itin „piktybiška“, naudokite krakmolo ir benzino košelę (santykiu 1:1).
 
Sudirgusiai odai

Jeigu nusvilote saulėje arba jus sukandžiojo vabzdžiai, sumaišykite krakmolą su vandeniu ir patepkite šiuo mišiniu sudirgusią odą. Kai viskas nudžius, pasijusite daug geriau. Taip pat patartina pabarstyti krakmolu problemines zonas ir tik tada vilktis rūbus.
 
Nuo nemalonių kvapų

Jeigu seni sportiniai bateliai nemaloniai kvepia, įberkite į juos krakmolo ir palikite per naktį. Prieš audamiesi nepamirškite gerai išpurtyti.
 
Rūbų krakmolinimui

Pasidarykite purškiamą skystį, palengvinsiantį lyginimą ir suminkštinsiantį audinius. Įmaišykite į purkštuvą su distiliuotu vandeniu krakmolo (stiklinei vandens 1 valgomasis šaukštas). Jeigu norite, galite įlašinti ir truputį aromatinio aliejaus.
 
Senoms kortoms

Jeigu kortos tapo lipnios, sudėkite jas į hermetišką maišelį su krakmolu, gerai papurtykite ir nukratykite krakmolą.

2 psl. »

Komentarai