Popierinis ar plastikinis maišelis?

Popierinis ar plastikinis maišelis?

Jau ne pirmus metus plastikinių ir popierinių maišelių šalininkai nesutaria, kurie yra teisūs. Panašu, kad šis vis aštrėjantis ginčas dar ilgai nesibaigs. Alyvos ugnin įpylė ir britų mokslininkai – jų teigimu, taip aplinkos saugotojų keikiami plastikiniai maišeliai iš tiesų yra daug ekologiškesni. Apie didesnę neigiamą popierinių ir net drobinių maišelių žalą rašoma žurnale „The Independent“.

Visiems žinoma, kad plastikui suirti reikia labai daug laiko (šimtmečio ar kelių – vis dėlto dar neaišku). Britų tyrimas atskleidė, kad įprastų plastikinių maišelių gamybos ir utilizavimo metu neigiamas poveikis gamtai yra 200 kartų mažesnis – vien jau išskiriamo anglies dvideginio kiekis skiriasi trimis su puse karto.

Ekologai atkreipia dėmesį: jei norite, kad jis būtų minimalus, drobinį maišelį turėsite panaudoti bent 200 kartų, o popierinį – du. Praktiškai, deja, visada būna kitaip – popierius beveik iš karto išmetamas lauk, o drobiniu naudojamasi tik apie 50 kartų.

Reikia pabrėžti, kad šios išvados sutinkamos labai prieštaringai. Aplinkos apsaugos agentūra praneša: specialistai vis dar vertina atliktų tyrimų rezultatus,  todėl oficiali ataskaita vis dar nepateikiama.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas