Pirmosios menstruacijos - tema, apie kurią vis dar vengiama kalbėti

Pirmosios menstruacijos - tema, apie kurią vis dar vengiama kalbėti

Technikos progresas nepadės apsaugoti šiuolaikinės paauglės nuo sunkumų, susijusių su jos organizmo brendimu – pirmosios menstruacijos gali sukelti baimę, nerimą ir daugybę klausimų. Laimei, atsakymus į juos rasti mūsų dienomis visai nesunku – tereikia perskaityti vieną kitą straipsnį internete.

Kada jos prasideda?

Kada turi prasidėti pirmosios mėnesinės? Kas tai yra? Tai pirmieji klausimai, kylantys paauglėms lytinio brendimo laikotarpiu (o kartais ir anksčiau). Bet kuri medicinos enciklopedija pateiks išsamią informaciją apie šį reiškinį. Paprastai tariant, tai esminis moters organizmo vystymosi lūžis. Pirmosios mėnesinės reiškia, kad pradeda veikti reprodukcinė funkcija, liudija apie galimybę pastoti ir susilaukti vaikų. Paprastai taip nutinka apie 12–14 gyvenimo metus, tačiau nebūtinai – viskas priklauso nuo to, kaip greitai mergaitė bręsta, kuo ir kaip maitinasi, nuo jos gyvenimo sąlygų (taip pat ir ekologinių). Pasitaiko atvejų, kad pirmosios mėnesinės prasideda sulaukus 10, o kartais jų tenka palaukti iki 15 metų.

Pirmieji pranašai ir kitos ypatybės

Prieš pirmąsias mėnesines dažniausiai kas mėnesį jaučiamas nežymus skausmas pilvo apačioje, šiek tiek padidėja krūtinė. Tada atsiranda kraujingų išskyrų – arba labai gausių, arba visai nedaug. Kiek truks pirmosios mėnesinės, tiksliai neatsakys nė vienas gydytojas (tai labai individualu). Vienoms jos tęsiasi vos 2–3 dienas, kitoms – net 8.

Tikslus dienų skaičius, kaip ir menstruacinis ciklas, susireguliuoja ne iš karto. Turi praeiti bent metai ar pusantrų, kol menstruacijos taps daugiau ar mažiau reguliarios, todėl baimintis, kad pertraukos per didelės, nėra pagrindo – tai visiškai normalu. Tačiau jeigu nuo pirmųjų mėnesinių praėjus dvejiems metams ciklas vis dar chaotiškas, reikia apie tai pasakyti gydytojui.

2 psl. »

Komentarai (71)

Migle 2021-02-18 22:22
Man 12 ir dar neprasidejo menesines ir as labai bijau kad ju ir nesuluksiu ka daryti
Žmogus 2019-02-20 21:16
Man 12 ir man jau sekmadienį prasidėjo mėnesinės, bet aš truputi bijau nes man jau jos nesustoja nors šendien jau kaip dvi savaitės jos nesibaigia, nes buvo anos savaitės sekmadienis o dabar jau visai kita savaitė ir ketvirtadienis... ką daryt?!
Nesakysiu 2018-05-30 21:30
Man 10m.man dar neprasidejo bet pries kelias minutes buvau tuolete ir ant tuoletinio popieriaus pamaciau biski kraijo kaip ir kite bet po 10min nebebuvo


Kas man atsitiko????
Auksė 2018-05-24 21:04
Man tik vakar prasidejo labai isigandau,bet nera ko bijoti :) tam reikia paketu,apsiprausti kiek viena diena ir nesinervuoti.
Gabrielė 2018-05-17 23:27
Man memesiniu dar nera bet labai nervouosi Del menesiniu labiausiai labai bijau mamai sakyti labai bijau susirgti aš del šito verkiu kasdien Nes man baisu o jeigu prarasiu visa krauja jeigumokykloj kiti pakatys per pamoka kad pas mane po uspakaliu raudona?! Labai geda bijau net lipti iš lovos man greit depresija prasides nuo šito man tik 10 m labai bijau raso kad nuo 10 m prasideda labai bijau ir verkiu ir nuo visu spepiu ašaras galesiu pamiršti apie jūra!!! Aš negaliu baikti nervuotis padekite!!!!!
Ne... 2018-04-19 14:55
As tikrai mamai nesakysiu geda ir bijau. Nors man menesiniu NERA bet kaip bus aj, nesakysiu. Dabar biski Mano krutine matos padidejo ir liemenele truputi Maza ir, reikia didesnes ir geda bijau mamai sakyt
Aj nesakysiu :( 2017-12-24 00:12
Man dar nėra menesinių, esu 12 metų mergaitė ir šiandien pastebėjau iš kruties bėgantį kažkokį kaip ir lipnų skystį is pradžių jis buvo permatomai geltonas o kai paspaudžiau vakare išbėgo kažkoks raudonas skystis... prisiskaičiau internete baisių dalykų ir bijau net mamai sakyti..... :( pasakykit ką tai reiškia???:(
mergaite 2017-08-30 00:39
Man 15m turiu maza krutine plaukeliai auga pazastyse i ten ant kaktos daug spuogu kurie mn atsirado per viena nakty. Daug isskyru. Labai nervuojuosi. Nera menesiniu vis dar.atsakykit prasau
Baimė 2017-07-19 17:42
Sveiki, sukaukiau pirmūjų mėnesinių bet sirgau tik vieną dieną ar tai normalu? :/
Greta 2017-05-31 21:22
Sveiki! Man yra 13 metu,mano ugis apie 1.60m. (girdejau,kad tai svarbu parasyti). Man auga plaukeliai,krutine,bet ji labai nedidele,karts nuo karto atsiranda spuogu ir yra isskyros! Kada pirmosios menesines turetu prasidet? Kada jau reiketu ruostis?