Pirmoji pagalba: terminio ir cheminio pobūdžio nudegimai

Pirmoji pagalba: terminio ir cheminio pobūdžio nudegimai

Šį kartą pakalbėsime apie tai, kaip suteikti pirmąją pagalbą nudegimų atveju. Žinoti, kaip elgtis ištikus tokiai bėdai, būtina dėl dviejų priežasčių. Pirma – nudegimai yra viena iš labiausiai paplitusių traumų, su kuria gali tekti susidurti ir jums patiems. Nusideginti termiškai arba cheminėmis priemonėmis galima buityje, pramonėje, kilus gaisrui, padidėjus saulės aktyvumui ir daugelyje kitų situacijų, kurių numatyti iš anksto tiesiog neįmanoma. Antra – būtent apie nudegimus sklando daugybė mitų ir prietarų, kuriais tikėti gali būti netgi labai pavojinga. Kai kurie veiksmai nukentėjusiajam gali tik dar labiau pakenkti, o juk svarbi kiekviena minutė... Štai kodėl būtina mokėti suteikti tinkamą, taisyklingą pirmąją pagalbą – tai padės greičiau pasveikti ir ateityje išvengti nepageidaujamų, neigiamų pasekmių.

Terminio pobūdžio nudegimai

Tipiškos situacijos, kurių metu galima patirti rimtų traumų – tai ugnies, verdančio vandens arba aliejaus, įkaitusio metalo arba besilydančios plastmasės poveikis odos dangalams. Labai svarbu greitai sureguoti į tokio pobūdžio traumą ir išvengti komplikacijų jau pradinėje stadijoje.

Pirmiausia, ką reikia padaryti nusideginus – tai veikti pažeistą plotą šaltu vandeniu. Būtų idealu, jeigu turėtumėte sąlygas palaikyti nudegusią vietą po vandens srove, tačiau iš esmės net ir nedidelis vandens kiekis gali tapti tikru išsigelbėjimu. Tai padės sumažinti skausmą ir išvengti smarkių patinimų.

Jeigu nukentėjusysis patyrė pirmo laipsnio nudegimus (kitaip tariant, neatsirado pūslelių), patartina nudegusią vietą patrinti spiritu, kad neįsimestų infekcija. Artimiausias dienas galima naudoti specialiai tokiems atvejams skirtas priemones iš vaistinės. Paprastai paraudimai ir skausmas išnyksta jau po kelių dienų.

2 psl. »

Komentarai (4)

sliuha 2018-11-05 10:21
,ololpol
rita 2013-03-24 17:55
patartina po vandens proceduru apibarstyti apdegusia vieta druska(jeigu apsideginote karstais riebalais ar vandeniu),arba apipilti kiausinio baltymu,jame yra naturalaus kolageno,kuris padeda apsaugoti ir atstatyti pazeistas odos lasteles.Pirmu atveju druska gerai dezinfekuoja ir stabilizuoja pakitimus,vyksancius po apsideginimo.Tai liaudiskos priemones,isbandytos ir patikimos.
Vidmantas 2012-07-12 23:22
Skiltis gera bet plačiau
linute 2012-04-23 17:21
as vaikysteje stipriai nudegiau, tai iki siol ant pilvo liko didelis randas

Ar žinote, kad...

Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų

Kitas faktas