Pirmadienio interviu. „Tradicinė ir netradicinė medicina turi viena kitą papildyti,” - Mečislovas Vasiliauskas

Pirmadienio interviu. „Tradicinė ir netradicinė medicina turi viena kitą papildyti,” - Mečislovas Vasiliauskas

Mūsų pašnekovas – Mečislovas Vasiliauskas. Šis gyvenimo audrų mėtytas ir vėtytas 54 metų vyras turi ką prisiminti ir papasakoti – vaikystė laukinės gamtos prieglobstyje, „žibalinės lempos gadynė“, darbas itin kenksmingomis sąlygomis laivų remonto įmonėje... Šį kartą kalbame apie didžiausią žmonių turtą (sveikatą) ir tai, kaip reikėtų juo pasirūpinti.

Papasakokite apie save: kas esate, ką veikėte gyvenime, kaip save apibūdintumėte?

Gimiau Kelmės ir Raseinių rajonų sandūroje, šalia Lyduvėnų miestelio. Iki pat 6 klasės namie neturėjome elektros. Čia baigiau 8 klases, vėliau, paviliotas jūrų romantikos, išvažiavau mokytis į Klaipėdą – labai norėjau būti jūreiviu (tik manęs ten nepriėmė), Kai baigiau profesinę technikos mokyklą, įsidarbinau laivų remonto įmonėje.

Sąlygos buvo labai kenksmingos, pradėjau sirgti. Negalėjau pasigirti sveikata ir vaikystėje, tačiau 25–33 gyvenimo metais tekdavo po 2–3 kartus per metus gulėti ligoninėse, nes kankino nugaros skausmai. Berods, kai buvau 31–32-ejų, Klaipėdos jūrininkų ligoninės neurologinio skyriaus vedėja, medicinos mokslų daktarė, pasakė: „Mečislovai, tau po poros metų reikės invalidu tapti...“ Tai mane sukrėtė ir privertė galvoti. Pradėjau ieškoti priemonių, domėtis kitokiais gydymo būdais.

Maždaug 1988–89-aisiais atsirasdavo pogrindinių knygučių – nelegaliai kažkokiu būdu jų į Klaipėdą pakliūdavo. Taip susipažinau su Peterburge dirbusių J. A. Andrejevo, Malachovo, maskvietės Šatalovos knygomis. Neilgai trukus atsirado ir Palangos sveikatos mokykla. Tai jau buvo mano tikras atradimas, kelionė į „žvaigždes“. Ši mokykla atvėrė akis, suteikė žinių, padrąsino. Prasidėjo nauja mano gyvenimo era.

2 psl. »

Komentarai (2)

mecislovas v 2012-10-07 16:29
Norėčiau patarti-praeikite Chose Silvos Metodikos apmokymus,galėsite dirbti su savimi daugelyje sričių-su savo mintimis,emocijomis,su savo kūnu šiek tiek,su savo gyvenimo tikslais ir ketinimais...linkiu sėkmės
inge 2012-09-25 15:24
Noreciau rasti tikrai patikima sios srities zinova,ne gidymui,bet kad ismokintu savo ir artimuju pagalbai,budavo turejau tokiu gali,bet praradau kartu su sveikata,nepasidariau pikta,bet aplinka pasidare piktoka,ir tai blogai veikia mano vidine pusiausvyra,siektiek galiu padeti sau,bet prarandu pasitikejima ir nebegaliu padeti kitiems,o tai liudina,,,Noru yra-galimybiu ner.Daktarai siulo tik vaistus,kurie ir gydo ir kenkia,kaip galyma padeti sau ir kitiems,niekuom netikedamas,be autoriteto,,,