Pirmadienio interviu. Lili Charjanova: „Aš pasitikiu Reiki“

Pirmadienio interviu. Lili Charjanova: „Aš pasitikiu Reiki“

Lili Charjanova – veikli moteris ir įdomi asmenybė, viena iš nedaugelio kineziterapeučių, savo praktikoje sėkmingai naudojančių Rytų ir moderniosios medicinos elementus. Kalbamės su ja apie lietuviams dar palyginti mažai žinomą alternatyviosios medicinos gydymo būdą Reiki.

Šiek tiek papasakokite apie save mūsų skaitytojams: kas esate, ką veikiate gyvenime, kaip pati save apibūdintumėte?
Gimiau, augau ir gyvenu Kaune. Esu tikrų tikriausia miestietė. Turiu suaugusį sūnų. Pagal savo antrąjį išsilavinimą esu kineziterapeutė (gydomosios gimnastikos specialistė). Jau aštuonerius metus vedu terapinės jogos užsiėmimus Kauno jogos studijoje. Taip pat vedu šeštadienines ryto meditacijas. Baigiau Vilniaus visuomeninę parapsichologijos akademiją. Daug skaitau. Kuriu eiles, rašau ezoterinį humoristinį romaną. Mėgstu keliauti. Save apibūdinčiau taip: disciplinuota, reikli, pareiginga ir tuo pačiu draugiška, jautri ir labai linksma.

Reiki meistre tapote ne per vieną dieną... Kodėl nusprendėte pasukti būtent šiuo keliu? Kokia buvo jo pradžia?
2001 metais gyvenau ir dirbau Vokietijoje. Susirašinėdama laiškais su drauge iš Lietuvos sužinojau, kaip vieno Reiki meistro-praktiko gydomieji seansai ir vieno labai šviesaus kunigo maldos ištraukė jos mamą iš mirties glėbio. Gydytojai šios „beviltiškos“ pacientės buvo atsisakę... Pati turėjau įvairių sveikatos (ir ne tik) problemų. Grįžusi į gimtinę aš išbandžiau Reiki poveikį visuose savo lygmenyse (fiziniame, psichiniame, emociniame). Po dviejų mėnesių aš ir mano vienuolikmetis sūnus (pats savo noru) dalyvavome dviejų dienų Reiki seminare ir gavome įšventinimą dirbti su šia nuostabia Energija. Supratau, kad Reiki ves ten, kur reikia...  

Ką laikytumėte savo mokytojais ir autoritetais?
Gyvenimas buvo ir yra dosnus mokytojais. Galima pradėti nuo mano sūnaus, konkrečių realių gyvenime sutiktų žmonių. Gilų pėdsaką paliko indų mistikas Ošo, dr. Usui – Reiki įkūrėjas.

Kas Jūsų darbe sunkiausia ir kas teikia daugiausiai malonumo?
Sunkiausia, kad žmonės nori stebuklingos universalios „piliulės“ nuo visų problemų... Jie taip susireikšminę ir jų Ego toks begalinis...

Daugiausia malonumo teikia matyti žmonių suvoktą prigimtinę tikrąją laisvę, pradedant nuo judesio laisvės ir jų vaikiško nuoširdaus juoko.

Kokiais principais vadovaujatės?
Mėgstu šokiruoti (šypsosi – red.).

Esate minėjusi, kad Reiki – tai ne terapija ar gydymas įprasta šių žodžių prasme, o pagalba, ir taikyti ją reikėtų kartu su kitomis terapijomis. Kokie kompleksai/deriniai būtų veiksmingiausi?
Nėra veiksmingiausių derinių. Pateiksiu kelis pavyzdžius: žmogus jau 2 metus po insulto. Jis vartoja atitinkamus papildus, sistemingai lankosi sveikatingumo grupėje toliau lavindamas ir stiprindamas sutrikusius kūno judesius, o Reiki seanso metu mes galime veikti per konkrečius taškus (marmas), kurie atsako už kraujotaką, ar atlikti viso kūno energetinį In-Jan balansą, ar čakrų (mūsų energetinių centrų) suderinimą ir energizavimą. Kiekviena čakra atitinka tam tikrą liauką. Ir tai reiškia, kad veikiam tiesiogiai jas. Tai sustiprina mūsų fizinį kūną, nes Reiki energija veikia visuose lygmenyse.

Bet kokio kūno masažo metu (klasikinio, taškinio, tailandietiško ir kt.) inicijuoti 1-2 Reiki pakopai  masažuotojai kartu teikia ir Reiki. Tai ir yra kompleksinė terapija.

Dėl kokių problemų į Jus pagalbos kreipiamasi dažniausiai? Kaip jas padeda išspręsti Reiki?
Negaliu atsakyti vienareikšmiškai ir konkrečiai. Kiekvienas žmogus – tai atskira istorija. Ateina dėl nemigos problemų, o per Reiki seansus išaiškėja, kad žmogus „n“ metų taip ir neišdrįsta savo dukrai pasakyti, kaip ją nuoširdžiai tėviškai myli. Metų metais veide abejingumo kaukė...

Minėjau, kad Reiki energija veikia mūsų visus lygmenis: ir fizinį (kūną), ir protinį (mūsų intelektą), ir dvasinį (mūsų prigimtinį dieviškąjį aspektą). Reiki nurodo kelius problemai išspręsti, padeda giliau suvokti konkretaus žmogaus problemų priežastis jo suvokimo lygmenyje (koks jis yra čia ir dabar).

Kokie Jūsų ateities planai? Gal norėtumėte išbandyti ir praktikuoti kažką nauja, ar vis dėlto jau galite tvirtai pasakyti, kad atradote savo pašaukimą ir vietą šiame gyvenime?
Ateities planai – kuo daugiau skleisti Reiki žmonėms, suteikti žinių ir savo bei kitų praktikuojančių Reiki meistrų patirties, kuo daugiau inicijuoti žmonių jų pačių labui tapti sveikesniems, keisti savąjį mąstymą, dvasiškai tobulėti vedamiems kaip geros draugės energijos Reiki. Pabaigti rašyti savąją knygą ir ją išleisti.

Aš pasitikiu Reiki. Ji atvedė mane į mediciną ir aš tapau kineziterapeute, atvedė į jogą. Svarbiausia – judėjimas pirmyn. Gyvenimas yra pasirinkimas... Ateitis – daugiavariantė. Viskas mūsų rankose.

Ko palinkėtumėte mūsų skaitytojams?
Nuostabios patirties Reiki glėby, gyventi be kaukių, niekados nepamiršti juoktis.

Dėkojame už pokalbį.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas