Perspėja dėl grožio produktų: net neįtariate, koks pavojus sveikatai jose gali slėptis

Perspėja dėl grožio produktų: net neįtariate, koks pavojus sveikatai jose gali slėptis

Parabenai – tai grožio produktų sudėtyje randami chemikalai. Jie naudojami nuo šeštojo dešimtmečio siekiant užkirsti kelią bakterijų dauginimuisi produkte, veikia kaip konservantas dezodorantuose, losjonuose, lūpų dažuose, šampūnuose, veido šveitikliuose. Kartais parabenus pastebėti šiek tiek sudėtinga. Nors labiausiai paplitę parabenai savo pavadinime taip pat turi žodį „parabenas“ – butilparabenas, metilparabenas ir propilparabenas – , jie taip pat gali būti įvardyti kaip tam tikros rūšies benzonatatai. 

 

1. Sutrikdo hormonų kiekį organizme. Tyrimai parodė, kad kai kurie parabenai gali sukelti hormono estrogeno aktyvumą organizmo ląstelėse, o per didelis estrogeninis aktyvumas susijęs su tam tikromis krūties vėžio formomis. Neretai sergančioms moterims krūties navikuose randamas nedidelis susikaupusių parabenų kiekis. 

 

2. Sukelia nerimą. Buvo atlikta tyrimų, kurių metu nustatyta, kad parabenai yra vienas iš aplinkos dirgiklių, kurie skatina ir iššaukia nerimastingą būseną. 

 

3. Gali pakenkti vaisingumui. Kaip jau minėta, šie chemikalai linkę kauptis organizme, o jų per didelis kiekis taip pat paskatina reprodukcines problemas. 

 

4. Kenkia plaukams. Parabenai paskatina daugybę plaukų problemų: išsausėjimą, išblukusią spalvą ir net slinkimą. 

 

5. Dirgina odą. Nuo šių chemikalų naudojimo kyla įvairios odos reakcijos alergiškiems žmonėms. Neretai žmonėms sudirgsta galvos oda, ją niežti, kartais net atsiranda kontaktinis dermatitas, kuris yra rimtas odos uždegimo tipas – jam būdingi: išbėrimai, pūslelės ir deginančios odos pojūtis.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui

Kitas faktas