Pediatrės konsultacija. Kaip įveikti pykinimą transporte?

Pediatrės konsultacija. Kaip įveikti pykinimą transporte?

Važiuojant viešuoju transportu arba automobiliu, vaiką pradeda pykinti. Ar imbiero tabletės ir kiti panašūs preparatai jam nepakenktų? Gal yra būdų, kaip būtų galima šią problemą išspręsti ilgesniam laikui, ne tik kelionės metu?

Jūrligė, arba kinetozė (taip moksliškai vadinama ši judėjimo liga), pasireiškia kas kartą, kai žmogus juda nevienodu greičiu arba jo kūno padėtis judėjimo metu staiga pasikeičia. Dėl to sudirgsta pusiausvyros, regos bei kai kurių vidaus organų receptoriai, o sudirgę ima siųsti nepasitenkinimo signalus į požievines smegenų sritis, skųsdamiesi neįprasta organizmui padėtimi ir reikalaudami kuo greičiau padaryti tam galą.

Kinetoze serga milijonai žmonių. Tokių, kurie visiškai nežinotų, kas yra jūros liga, tėra vienetai. Kitų tiesiog gerokai aukštesnis ligos slenkstis – juos supykina tik išties kosmonautiškas supimas, nuo kurio vidutinis žmogus jau guli leisgyvis ir šaukiasi greitos mirties. Kadangi tokio supimo normaliomis sąlygomis beveik neįmanoma patirti, šie žmonės naiviai mano esą visiškai atsparūs jūrligei.

Vos pajutę pirmuosius jūrligės požymius sučiulpkite rūgščią karamelę arba citrinos griežinėlį. Labai veiksminga priemonė yra askorbo rūgštis (dozė – 1–3 g). Galima pauostyti ir pakramtyti imbiero. Šią priemonę jūrligei įveikti nuo žilos senovės vartoja tolimųjų plaukiojimų jūrininkai. Tiks ir imbieriniai sausainiai – ypač jei negaluoja vaikai. Tačiau vaistinėse galite įsigyti imbiero preparatų kapsulėmis ir tabletėmis. Jeigu, nepaisant visų pastangų, jūrligė jus įveikė, kitąkart keliaujant turbūt teks apsidrausti ir vartoti medikamentus. Tiesa, konkretaus vaisto nuo jūros ligos nėra. Paprastai vartojami keli skirtingų grupių preparatai. Prieš gerdami tokius vaistus pirmiausia būtinai susipažinkite su vartojimo instrukcija, nes jie beveik visada turi šalutinį poveikį. Gerti vaistus reikia likus pusvalandžiui ar valandai iki kelionės.

2 psl. »

Komentarai (10)

Irma 2013-01-28 00:00
Vaikysteje vienintelis issigelbejimas buvo Kinedryl. Issigelbejimas-ta zodzio prasme.Kaip tie, nuo kuriu priklause Kinedrilio registracijos pratesimas, nepagalvojo, kad neliko jokio analogo su panasia sudetimi.As tokia pikta! O savo imbierinius galit valgyt patys-man jie tas pats,kas "bambonke".Man beveik 30 metu ir tikrai sios ligos neisaugsiu.Laukia ilga kelione ir net neisivaizduoju kaip reikes tvarkytis su sia problema. Isimesiu turbut i lagamina keleta laseliniu ir taip bandysiu nenumirt.
Irma 2013-01-27 23:53
Tas,kas rasot,jog padeda gumos kramtymas ar ivairus ledinukai,tikrai nezinot,kas tai per velnias.Kosmaras,kai mieste pavaziavus pora sustojimu su troleibusu ar autobusu tenka leisgyvei islipti ir atsisedus ant suoliuko 20 minuciu atsigaudineti,kad galetum bent jau pesciomis keliauti.Po to visa diena seka silpnumas,sirdies permusimai,sleikstulys,galvos skausmas.Jei kelione ilgesne,tenka net prarasti samone,po to skyscius atgaut laseliniu pagalba :/ Apie keliones i uzsieni net pasvajot nedristu...
xz 2012-09-11 20:49
nu jo man irgi kancia vaziuot automobiliu, bet buna momentu kad ir nepykina, autobusu taip pat, ypac kai autobuse daug zmoniu ir tvanku tada tai sakes, man 25 metai bet vis dar nepraeina ta jurlige. siaip man labai padedavo vaistai pavadinimu "kinedryl" berods, bet idiotai iseme is prekybos tai dabar niekas nepadeda nei "avia plant" niekas
12 2012-09-02 20:54
lietuvoje istiesu nera geru vaistu, kurie galetu padeti, tenka pirktis uzsienyje,cia ir pigu ir padeda 100 proc. nesuprantu kodel lietuva tokia atsilikus
Alda 2012-08-31 11:18
taip tai didele problema pykinimas ir niekas man nepadejo nei imbieras nei jo tabletes,isgelbejo Vokietijoj pirkti vaistai Vomex A tik jie man padeda ir net vaziuojant 24 val manes nebepykina,aisku juos geriu pusvalandi pries kelione
jan 2012-08-28 14:07
na o man kol kas labiausiai padeda lengvai mėtinė Dirol (žalia), kitos per stiprios... Bet vis tiek ilgesnės kelionės man košmaras, jau kai supykina, tai bet kas burnoje tik dar labiau kelia šleikštulį...kažkada ir vaistus gėriau, tada gal ir nevemdavau, bet vis tiek visą kelią į kamuoliuką susirietusi sėdėdavau, kad tik greičiau kelionė pasibaigtų...nelabai tepadėdavo... o man jau 28 metai...ir iki šiol kankinuosi...
As 2012-08-27 19:03
Labai daug nesigilindama parasau, kad musm net labai padeda metine kramtomoji guma :)
As 2012-08-25 14:34
O man jau 20 metų ir su važiavimu dar blogiau nei vaikystėjė būdavo, net negaliu važiuoti mieste su mikroautobusu, nes jau pradeda pykinti, jau net nekalbu apie keliones toliau, vėliau išvis krenta spaudimas, krečia drebulys ir silpna, o jokie vaistai nepadeda ir jau net nebežinau ką daryti..
Seniai nebe vaikas 2012-08-24 21:30
Mane geriausiai nuo sitos problemos gelbsti kramtomos gumos kramtymas. Kol to nebuvau pastebejusi, tai net tabletes nepadedavo.
Rasuole 2012-08-23 09:57
Labai dazna problema ir ne tik vaiku tarpe. Man padeda rugstus ledinukai :)

Ar žinote, kad...

Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.

Kitas faktas