Pavojingos sveikatai mintys

Pavojingos sveikatai mintys

Kad „visos ligos nuo nervų“, kalbama jau labai seniai, bet mūsų dienų medicina tą iš tiesų patvirtina moksliškai. Pasirodo, kad maždaug  60 procentų lėtinių ligų išsivysto dėl psichologinio pobūdžio priežasčių – tai yra „kenksmingų“ minčių, emocijų, išgyvenimų. Bet ir tai dar ne viskas. Daugelio ligų eiga tik 15 procentų priklauso nuo gydytojo ir jo skirto gydymo. Likusius 85 procentus lemia mūsų pačių požiūris į sveikatos problemas bei psichologinis nusistatymas.
 
Psichiatrijos ekspertai įspėja: visos kasdienės mūsų mintys ir išgyvenami jausmai kerta per vieną ar kitą organą.
 
Už jautrumą orams dėkokite įtaigumui
 
Gal ir ne jūs patys, bet veikiausiai kas nors iš jūsų šeimos narių, giminaičių ar kolegų kenčia dėl vadinamojo meteorologinio jautrumo. Dabar toks negalavimas labai paplitęs. Kai karštį staiga keičia vėsus oras arba atvirkščiai, šie nelaimingieji priversti vaistus gerti saujomis arba išvis atgula į ligos patalą.
 
Tačiau psichiatrai sako, kad jeigu pažvelgtume į orams jautrius žmones atidžiau, pamatytume, kad visi jie turi bendrų būdo bruožų. Tai nerimo kamuojamos, įtaigios asmenybės, kurios dažnai jaudinasi be priežasties arba sielojasi dėl smulkmenų, yra linkusios iš musės daryti dramblį. O jeigu žmogus nuolat pasiduoda panašioms mintims bei emocijoms, sutrikdo savo vegetacinės nervų sistemos darbą, ir tai dažnai pasireiškia būtent tokiais sveikatos sutrikimais kaip jautrumas orams.
 
Patarimas. Tokio būdo žmonėms sureguliuoti nervus padės prieš miegą vartojami raminantys preparatai – 25 lašai sukatžolės ar valerijonų arba pusė stiklinės jonažolių nuoviro.
 

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Visam kojos nagui užaugti reikia 12-18 mėnesių.

Kitas faktas